11-12 Ocak Okullar Tatil mi? Hangi iller Tatil Yapacak?

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

11-12 Ocak Okullar Tatil mi? Hangi iller Tatil Yapacak?

6 Ocak tarihinde başlayan kar yurdun bir çok ilinde neredeyse hiç durmadan, aralıksız yağmaya devam ediyor. Önce 9 Ocak sonrasında 10 Ocak okullar  tatil ilan edildi. Şiddetini hiç azaltmayan, aksine giderek şiddetlenen ve fırtına ile karışık olarak zaman zaman tipiye çeviren olumsuz hava şartları nedeniyle 11 Ocak’ta okullar tatil mi diye soracak olursanız, Meteorolojinin hava durumu analizlerini inceleyince tatil olacak gibi görünüyor. Çünkü önce ki 2 günden farksız bir gün olacak gibi görünüyor. İstanbul valisi Vasip Şahin 2 gün üst üste tatil edince öğrencilerin gözbebeği haline geldi ve sosyal medyadan bir çok teşekkür mesajını profilinde görmüş oldu. Eğitime kar tatili verilse de şartlar düzelirse öğrencilerin derslerinden geri kalmasının önüne geçmek adına çok fazla erteleme yapılmaması gerekiyor.

12 Ocak Perşembe Okullar Tatil mi?

Cuma gününe kadar ülke genelinde etkisini koruyacak olan kar yağışı okulların hafta boyunca tatil olacağı haberlerini de peşinden getiriyor. Tabi ki örneğin Mersin’de yazdan kalma günler yaşanırken bu tatiller tüm illeri kapsamıyor. İllerin valiliklerinin yaptığı açıklamalar sonucunda bu kararlar medya yoluyla öğrencilere ve vatandaşlara yayılıyor. Şu an için kesin birşey diyemeyiz ama 12 Ocak okullar tatil mi sorusuna cevabımız “Şu an bunun tahmini mümkün değil” olacak. Gerekli açıklamalar yapıldıktan sonra konu tekrar güncellenecektir.

Ülke Genelinde Son Durum

Son 20 yılda böyle bir kar yağışı özellikle İstanbul’da görülmemişti. Aralıksız yağan kar yer yer 1 metreyi buldu. Özellikle ara yollar ve sokaklarda bu yükseklik çok rahat yakalandı. Ana arterlerde ise belediyelerin ne kadar çalışıp çalışmadığını görebiliyoruz. Halk bu tür yağışa alışık olmadığı için gününü yollarda geçirir oldu, erken paydoslar trafiği erken saate çeksede bilinçli bireyler toplu taşımayı tercih etti. Bilinçsiz ve acemi şoförler ise İstanbul trafiğini alt üst etti.

İstanbul'da Son Durum

İstanbul’da Son Durum

Siz siz olun arkadaşlar, zincirsiz veya kış lastiği olmadan trafiğe çıkmayın. Eğer yalnız bir yolculuk yapıyorsanız toplu taşımayı tercih etmeniz daha akıllıca olur. Yayalar içinde büyük tehlikeler mevcut. Buza dönüşen kar, acil servisleri ve özellikle ortopedi bölümlerini doldurdu. Kayıp kolunu bacağını kıran kişi sayısı hastaneleri doldurmaya yetti. Ayrıca yurdun bir çok yerinden, buzlanma ile oluşan saçakların çok sayıda kişiyi yaraladığı haberi geliyor. Aman dikkatli olun, merdivenlerde ve yollarda ekstra önlem ve tedbir alın. Yarın okullar tatil mi değil mi belli değil, genelde öğleden sonra açıklık ve netlik kazanan bu konu için sitemizi takip edin.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum