2017’nin Sabırsızlıka Beklenen Oyunları

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Gamerlar için bereketli bir yıl olan 2016’nın ardından 2017’de oldukça eğlenceli ve kaliteli oyunlar gelecek gibi duruyor. Size bu yılın beklenen favorilerini anlatacağız. Bu yıl içinde karşımıza gelecek 5 oyunu sizlere tanıtacağız. Hepsinin tek ortak noktası bu yıl çıkacak olması, geri kalan herşey çok daha farklı!

God Of War

Kratos’u çok bekleyenler oldu. Yapımcı şirket daha fazla bekletmemek için Kratos’u tekrar geri döndürüyor. Daha önce Yunan Tanrıları’nı hedef alan şimdi ise İskandinav Tanrıları’nı alıyor.  Kratos şimdi Odin, Thor ve Loki’nin peşinde. İlk fragmanı izleyen arkadaşlar varsa hatırlayacaktır. Kratos yeniden baba oluyor. Fragmanda biraz bahsetse de hikayeler de neler olup bitiyor hepimiz habersiziz. Tam çıkış tarihi belli olmasa da hepimiz merakla bekliyoruz. Bu senenin ilk yarısında çıkmasını umut ediyoruz. Oyun Playstation 4 platformlarında oynanacak. Çıktığında bu platform üzerinde görebiliriz.

Outlast 2

Korkuyu seven, gerilimi damarlarında hissetmekten hoşlananlar iyi biliyor. Korku türünde en sevilen ve en başarılılar arasında. Hem DLC hem de ana oyunla birçoğumuzun beğenisini kazanmıştı. Eğlenceli bir oyun olarak tanımlamak mümkün değil. Eğlenmekten mi bahsediyorsunuz, o zaman bundan uzak durun. Çünkü; korku, stres, üzücü ve psikolojik olarak sizi yıpratacak bir hikayeye sahip. Hatta o kadar ki geçen hafta Avustralya’da satışı yasaklandı. Zaten satış etiketinde +18 yaş sınırını göreceksiniz. Oyunumuz, Amnesia serisinden esinlenerek piyasaya çıktı. Fakat esinlendiği seriden daha çabuk ve daha hızlı ilerledi. Yapımcı şirket Red Barrels, paraya kıyıyor ve güzel iş çıkarıyorlar. Bu seride dini içeriklere daha çok yer vereceğini açıkladı. Bu hamle, gizemi daha da artırıyor. Bomboş bir kasabanın gizemini çözerken başınıza gelecek olaylar sizi gerçekten korkutacaktır. PC, PS+ ve Xbox platformlarında oynanabilir. Bu platformlar üzerinden dilediğiniz gibi korkabilirsiniz. Şu anda ön sipariş ve demo satışı mevcut. Çıkış tarihi : 28.04.2017…

Demo gameplay videosu;


Persona 5

Persona’nın sıkı takipçisi olanlar, uzun zamandır Persona 5’in beklendiğini biliyor. Yayınlanan fragmanlar merakı ve beklentiyi daha da artırıyor. Ertelendikçe bekleyenlerin sinirlerini bozan bu durum sonunda çıkış tarihi belli oldu. Bekleyenlerin merakla beklemekte olduğu tarih 4 Nisan 2017. Persona 5 ile oyunun evresi biraz daha modernleşmiş durumda. Oynanış dinamikleri ve hikayede, bu seri içinde bazı değişikler getirilmiş. Game modunda rol yapma yetileri ön plana çıkmakta. Bu durumun artı yönü ise diğer karakterlerle ilişiğinizde oluyor. 4 Nisan 2017 tarihinde sevenlerini daha fazla bekletmeyecek olan bu oyunda gerçekten eğleneceksiniz. Fragmanlarda yer alan değişikleri fark etmişsinizdir. Persona 5 çok yakında sevenleriyle beraber. Bizde Persona 5 oyuncularına iyi eğlenceler dileyelim.

Prey

Prey uzun bir süredir takip ediliyordu fakat buna rağmen yapımcılar sessizliğini korumayı seçmişti. Bu yıl bu sessizliği bozdu ve 2016 yılında ilk orijinal seri ile gelen Prey, 1995 yılından bu yana geliştiriliyordu. Fakat yapımcı firma karşımıza Prey olarak değil bambaşka bir isimle geliyor. FPS ve rol yapma öğelerini bir arada bulunduran yapımın bu yılın ikincisi yarısı içinde çıkış yapması bekleniyor. Fantastik sayılabilecek yaratıklara karşı bir hayatta kalma hikayesi mevcut. Klasik bir senaryo diyebiliriz ama grafikler ve bütçesi en önemli farklılığı oluyor.

Mass Effect: Andromeda

Hatırlarsınız belki, 2007 yılında ilk versiyonu ile tanışmıştık. Eleştiriler vardı ama epey kalabalık bir kitleye ulaşılmıştı. Unutulmaz bir üçlemeye tanıklık etmiştik, zamanın şartlarına göre bence gayet başarılı bir oyun keyfi sunuyordu. Yeni versiyonda ise hikayemiz başka bir evreye taşınıyor, olaylar Andromeda da yaşanıyor. Komutan Shepard, Liara ve Garrus’un başını çektiği ekip sırada ki maceralarda yine hep birlikte olacak gibi görünüyor. Oyunun çıkış tarihi ise Mart ayı olarak belirtildi. Grafikler harika görünüyor, biraz Halo’yu anımsatmıyor dersem büyük bir yalan söylemiş olurum. Trailer videosunu birlikte izleyelim;

Makalemizde, bu yıl içinde piyasaya sürülecek oyunlara yer verdik. Beklediğinize değer mi derseniz cevabımız evet olur fakat bireysel beklentinizi karşılar mı bilinmez. Konuyu sürekli güncelleyeceğiz, takipte kalmanızı tavsiye ederiz.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum