9-10 Ocak 2017 Okullar Tatil mi, Hangi İller Tatil?

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

9-10 Ocak 2017 Okullar Tatil mi

Cuma gecesi Marmara bölgesinde de etkisini gösteren kar ve tipi ülkenin neredeyse tamamını etkisi altına almış durumda. İstanbul’da yer yer 1 metre kalınlığa ulaşan kar, son 5 yıldır alışık olmadığımız şekliyle kendini gösterdi. Eskilerimizin “gerçek kar eskiden böyle yağardı, fırtınası, tipisi böyle olurdu” demesiyle özellikle 2000 kuşağı çocuklar için bir ilk oldu diyebiliriz. Yaklaşık 1-2 saat içerisinde 5-10cm kalınlığa ulaşan kar aralıksız olarak tam 36 saat boyunca yağacak. Meteoroloji’nin açıklamalarına göre ülkede hava sıcaklığı 6-15 derece arası sert bir düşüş yaşıyor. Hal böyle olunca ulaşım güçlüğü üst sınırları zorluyor. Acemi ve bilinçsiz şoförlerin kış lastiği ve zincir kullanmadan yola çıkmasıyla başlayan problemler, karın etkisini artırmasıyla ulaşımı bazı bölgelerde tamamen engelledi. Öğrenciler için ise en önemli sorulardan birisi tabiki kar tatili oluyor. 9 Ocak ve 10 Ocak okullar tatil mi diye soran yüzbinlerce öğrenci bunun cevabını bağlı bulundukları ilin valiliklerinden gelen açıklamaların ardından kesin olarak öğrenebilir. Örneğin İstanbul valisi Vasip Şahin şu an için tatil ile ilgili bir duyuruyu sosyal medya hesabından paylaşmadı ama bu şiddetle devam eden kar okulları tatil edebilir. Son dakika güncellemesi olarak yarın İstanbul’da okullar tatil.

Hangi İllerde Okullar Tatil?

9 Ocak için okulların tatil olduğunu duyuran iller şunlar;

  • İstanbul
  • Çanakkale
  • Bursa
  • Zonguldak
  • Ereğli
  • Alaplı
  • Akçakoca
  • (Devamında güncellemeye çalışacağız)

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Malatya, Elazığ, Muş, Van gibi illerde de merak edilen konulardan birisi olup valilikler açıklama yapmadığı için henüz netlik kazanmamıştır.

10 Ocak Salı Tatil mi?

Meteoroloji’nin yaptığı açıklamalara göre yoğun kar yağışı hafta boyunca etkisini gösterecek olup bazı illerimizi terk edecek. Bu yüzden şu an için kesinlik kazanan bir durum yok fakat ilerleyen saatlerde bunu öğrenebiliriz. Özellikle Vasip Şahin’in Twitter hesabı öğrencilerin uğrak noktası oldu zira en çok öğrenciye sahip ilimiz olan İstanbul dört gözle tatili bekliyor. Vali son Twitinde yol ve ana arterlerin ulaşıma açıldığını belirtti;

 

Kaynak: Hurriyet

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum