Android 7.0 Güncellemesi Hangi Telefonlara Geldi?

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Apple ve Nokia hariç diğer büyük akıllı telefon üreticilerinin çoğu cihazlarını Android yazılımı ile piyasaya sürmektedir. Milyonlarca telefonda Android işletim sistemi bulunmakta ve bu sistemler uygulamalar çalıştırılmaktadır. Belli dönemlerde güncellenen sistemde açıklar kapatılmakta ve mevcut eksikler giderilmeye çalışılmaktadır. Bu güncellemeler akıllı telefonların işletim sistemini iyileştirdiği gibi beraberinde birçok yenilik de getirmektedir. Özellikle Android 7.0 yani diğer bir ismiyle ‘Nougat’ merakla beklenen bir Android güncellemesiydi. Tüm akıllı telefonlara aynı anda gelmemesi ve düşük özelliklere sahip eski akıllı telefonlara yüklenmemesi de telefon sahiplerini meraklandırmaya başladı. Zira yazılım güncellemeleri ne yazık ki iOS güncellemeleri gibi tüm modellere aynı anda gelmiyor. Bu da Android telefon kullanıcıları için ciddi bir sorun oluşturmaktadır. Peki, bu güncelleme kullanıcılarına ne vadediyor, ne gibi yeniliklerle geliyor?

Android 7.0 Nougat

Yeni gelen güncelleme ile birlikte akıllı telefonlarda artık aynı ekranda iki uygulama birden çalıştırılabiliyor. Bu özellik önceki sürümlerde olmayan bir yenilik ve kullanım kolaylığı sağlayacak bir nokta olarak belirtiliyor. Bildirim merkezi de yenilenmiş durumda ve artık telefonlara gelen bildirimler daha farklı bir şekilde görüntüleniyor. Gelen bildirimler daha basit bir şekilde görüntülenebiliyor ve bildirimler hızlı bir şekilde cevaplandırılabiliyor. Ayrıca Nougat güncellemesi ile ayarlar kısmı da yenilenmiş durumda. Artık daha fazla özellik ve detaya ayarlar bölümünden ulaşılabiliyor.

7.0 güncellemesi ile gelen en önemli özelliklerden birisi de artık bildirimlerin hepsini görmek zorunda olmamanız. İstediğiniz bildirimleri görebiliyor, görmek istemediğiniz ve önemsiz olduğunu düşündüğünüz bildirimleri de iptal edebiliyorsunuz. Böylece sadece istediğiniz bildirimleri alıyorsunuz. Batarya grafiği eskiye oranla daha farklı ve yenilenmiş durumda. Ayrıca 7.0 güncellemesi ile birlikte “Gece modu”da eklenmiş durumda. Yeni güncelleme ile birlikte artık akıllı telefonların daha az güç tüketeceği de belirtilen yenilikler arasında gösteriliyor. 2015 ve 2016 yıllarında piyasaya sunulan birçok telefonun güncellemeyi alacağı belirtilse de 2015’ten önceki bazı amiral gemileri de 7.0 Nougat güncellemesini alabilecek…

Hangi Modeller Güncellenecek?

Genel olarak 2015 ve 2016 yıllarında piyasaya sürülen telefonların birçoğu Android 7.0 güncellemesini alabilecek. Güncelleme gelecek cihazlar arasında; Samsung ( Galaxy ailesi) A3 (2016 ve 2017), A5, A7, A8, S6, S6 Edge, A9/A9 Pro, S6 Active, S7 edge, S6 edge+, S7 Active, S7, Tab S2 ve Note 5 yer alıyor. Ayrıca Nexus 6, 9, 5X ve 6P modelleri de bu güncellemeyi almış durumda. General Mobile ise piyasada bilindiği gibi güncelleme alma konusunda öncü telefonlardan birisi. GM 5, GM 5 Plus ve 4G modelleri General Mobile’ın 7.0 güncellemesi alan telefonları arasında yer alıyor. Yine Asus Zenfone ve Zenpad cihazları bu güncellemeyi alıyor. Sony Xperia Z ve X serileri de Nougat güncellemelerini alan akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Bu listeyi güncel tutmak adına sürekli açıklamaları kontrol ediyoruz. Yeni cihazlar eklenince bizde konumuza ekleyeceğiz.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum