Antutu’ya Göre 2016’nın En’leri

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Antutu, cihazların tüm donanımsal özelliklerini, parçalarını sorgulayan, elde ettiği sonuçlara göre ortaya bir karşılaştırma çizelgesi çıkaran programdır. Dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulama, çoğunlukla gerçeğe yakın sonuçlar vermektedir. Bu uygulama ile tabletinizi test edebilir, diğer mobil cihazlara kıyasla ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer test sonucu yüksek çıkarsa telefonunuzun yüksek segmentli yani üst sınıf bir telefon olduğunu, özellikleri itibariyle gelişmiş sınıfa girdiğini gösterir. Bu teste tabi tuttuğunuzda cihazınızın nerede üretildiğini, hangi işletim sistemi ile çalıştığını, cihazın rootlu olup olmadığını RAM, hafıza bilgilerini öğrenebilirsiniz. Cihazınızın hangi oyunları kaldıracağını da size söyler. Kendi bünyesinde birtakım uygulama, oyun, müzik vs. çalıştırarak cihazınızın performans durumunu ölçer. Benchmark (kıyaslama) testine tabi tutulduğunda ise en sonda çıkan cihaz markaları kıyaslama değerlerini gösterir. Diğer cihaz özelliklerine göre sıralama yapabilir ve detaylı kıyaslama özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Dünyanın en popüler akıllı telefon test uygulamalarından Antutu, en üst düzey mobil cihazların savaş alanı konumundadır. Mobil cihaz sektöründe öncelikli tüm markaların ürünleri bu yazılımla birlikte performans yarışına girmişlerdir. Bu ölçütte en yüksek notları alan en iyi akıllı telefonlar Ekim 2016 tarihi itibariyle ilan edilmiştir. Listede İphone 7 ve 7 Plus ile beraber Çinli akıllı telefon üreticilerinin işgali ilk bakışta dikkat çekmektedir.

Apple, Xiaomi, Lenovo ve Samsung gibi tanınmış akıllı telefon üreticilerinin cihazları, yüksek test sonuçları elde ettiler. Listenin sürpriz ismi sektörün yeni isimlerinden biri olan Leeco olmuştur. Sıralamada en iyi akıllı telefonlar arasına giren Leeco Pro 3’ün birçok amiral gemisine fark attığı görülmüştür…

Bir akıllı telefonu değerlendirirken telefonun kamera kalitesi, pil ömrü, yazılımsal özellikleri, malzeme kalitesi, tasarımı kriterlere dahil edilmelidir. Yılın ilk çeyrek dilimini kapsayan sonuçlara göre en popüler telefon sıralamasına Samsung modelleri damga vurmuştur. Galaxy Note 5 en popüler akıllı telefonlar sıralamasında zirvenin sahibi olmuştur. Listenin devamında yer alan diğer Samsung telefonları şu şekilde ;Galaxy S6/S6 Edge /S7.Uzak Doğu’da çok iyi satan Xiaoimi Redmi Note 3 ve Note 2 modelleri en popüler altı ve yedinci telefon olmuştur. Meizu MX5 en popüler sekizinci sırada olurken, listedeki en eski telefon olarak bulunan LG G3 ise dokuzuncu sırada yer bulmuştur. Çin’li şirket LETV’in 1S isimli modeli de yine en rağbet gören telefonlar arasına ismini yazdırmıştır.

Yılın en performanslı telefonlarıysa Snapdragon 820 ve Ekynos 8890 işlemcili telefonlar piyasaya çıktıktan sonra zirvedeki isimlerde değişiklik gözlenmiştir. Apple A9 işlemcisinden güç alan iPhone 6s burun farkıyla artık zirvenin sahibi değil. iMeizu Pro 5 ve Mate 8 ilk beş içerisinde yer alan modellerdir.

2016’nın Performans Bazında En İyileri

1)iPhone7 Plus – 183.106

2)iPhone 7 – 173.767

3)OnePlus 3T – 163-578

4)LeEco PRO3 – 158.890

5)Smartisan M1 – 154.719

6)Smartisan M1L – 153.550

7)Xiaomi Mi 5s – 148.636

8)Xiaomi Mi 5s Plus – 146.828

9)Vivo Xplay6 – 146.492

10)OnePlus 3 – 145.533

Resmi kaynak: https://www.antutu.com/en/doc/107650.htm

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum