Facebook Bedava internet Kampanyası

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Son dönemde internetsiz ev kalmadı. İnternetle beraber gelen sosyal paylaşım alanları da herkesin kullanımına girmeye başladı. Evden, cepten her şekilde sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir durumdayız. Bu sosyal medya hesaplarından en büyüğü ve kapsamlısı olarak sayabileceğimiz Facebook çalışmaları ve güvenli geçmişiyle hepimizin tercihlerinde ilk sırada.

ABD hükümeti Facebook gelişimi için sürekli çalışarak, ihtiyaçları karşılamak amacıyla güncel olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda kullanıcı sayısını artırmak isteyen, kullanıcı tercihlerine ve ihtiyaçlarına önem veren bir çalışma sergilemektedirler. Amaçları doğrultusunda dönem dönem de kampanyalar ortaya koyarak kullanıcı sayısını artırmaya devam etmektedirler.

Facebook Bedava İnternet Kampanyası

Facebook en fazla cirosu ve kullanım alanıyla dikkat çekerken bu sıralar bedava kablosuz internet hizmeti için planlar yapmaya başlıyor. Facebook bedava internet kullanımı ile milyonlarca kullanıcısına fırsat sunuyor. ABD hükümetiyle görüşmelere başlayan facebook bu amacı gerçekleştirmeye çalışıyor. Ünlü gazetesi Washington Post’ta yayınlanan haberlere göre “Free Basics” ismiyle kullanıcılarına ücretsiz mobil uygulama hizmeti sunarak belirli sitelere ücretsiz bağlantı sağlamayı kullanmaya başlattı. 2014 yılında başlayan ve 36 ülkede hayata geçirilen uygulamayla internet erişimi olmayan bölgelere de internet götürmek öne koyulan hedeflerden yalnızca bir tanesi.

Gerekli olan prosedür işlemler için Beyaz Saray ile görüşmeye başlanıldı. Facebook bedava internet için bölgede bulunan operatörlerle de temaslarını sürdürüyor. Bedava internet hizmetinde hedeflenen kesim öncelikle kırsal kesimdir. Bu bölgede yaşanan internet problemlerini ve hız problemi yaşayan kullanıcıların sorunları giderilmeyi hedefleniyor. Bu kampanya tam anlamıyla amacına ulaşırsa facebook kullanıcıları çok avantajlı bir hale gelecek ve bağlantı sorunu yaşamadan Facebook bedava internet kampanyasından yararlanmış olacaklar. Böylece ülke içinde ve ülke dışında bir çok kişiyle çok rahat iletişime geçilebileceği gibi sosyal medya keyfinde kesinti yaşamadan devam edilecektir. Kırsal kesimlerdeki problemler artık yaşanmayacak, az da olsa internetsiz olan yerler bedava internete kavuşacaklardır. Facebook kullanmak ayrıcalıklı hale geldiği gibi en başından beri bir adım öndeliğini korumaya devam edecektir. ABD amaçları doğrultusunda bu kampanyayı geliştirmek için hız kesmeden devam etmektedir. Nasıl yararlanılır konusuna geldiğimizde ise, bölgede yaşamak kampanyadan yararlanmak için yeterli sebebi oluşturuyor.

Proje Detayları

Proje için kullanılması beklenen araç ise insansız dronelar olacak. Üzerinde güneş paneli bulunan ve neredeyse bir Boeing kanat genişliğine sahip bu araçlar 24 saat havada kalabilecek. Gündüz aldığı güneş enerjisini depolayıp gecede uçuşa devam edecekler. Hava trafiğini nasıl etkiler derseniz orası şimdilik muamma. Proje için dev bir mütçe ayarlandı ve 45 milyon insana bu şekilde erişim sağlanılması hedeflendi.

Projeden görseller;

Facebook Bedava internet Kampanyası

Facebook Bedava internet Kampanyası

Facebook Bedava internet

Facebook Bedava internet

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum