Google Allo Hakkında

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Google’ın bu servisi hızlı ve akıllı mesajlaşma uygulaması olarak tanımlanabilir. Daha önce farklı uygulamalarda kullandığımız birçok özelliği bir araya getiriyor. Hızlı mesaj uygulaması, akıllı cevaplama, karalamalar yapabilme, çıkartmalar kullanma, özel metin boyutları, sesli yanıt gibi pek çok özelliği bir arada sunuyor. Bunca opsiyona sahip bir servis rakipleriyle pekala yarışabilir.

Özellikleri nelerdir?

Şifreleme protokolünü kullanmaktadır. Allo’yu Whatsapp’tan ayıran özelliklerinin en önemlisi ise Google Asistan ile birlikte çalışmasıdır. Böylece biz kullanıcılar konuşmayı terk etmek zorunda kalmadan aradığımız tüm bilgilere ulaşabilmekteyiz. Sohbetten ayrılmadan arkadaşlarınıza etraftaki sinemalarda hangi filmlerin gösteride olduğunu anında gösterebiliyorsunuz. Çeviri hizmetlerine bağlanabiliyor ve kendi programı hakkında bile yardım alabiliyorsunuz.

Gizli sekmeler açabilme, bu modda sohbet edebilme yanında renkli çıkartmalar(sticker) ve resimleri CAPS haline getirip paylaşmak eğlenceli ve kullanışlı özellikleri arasında geliyor. Mesela yemekler hakkında konuştuğunuzda en yakın restaurantı harita servisi yardımıyla önerebilir. Ana telefon numaranıza bağlı olur, yurtdışında da bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Sadece bir cihazda bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

İos ve Android platformlarında geçerli olan bu uygulama ile arkadaşlarınıza göndereceğiniz fotoğrafları göndermeden önce uygulama içerisinden düzenleme yapabiliyor, görsellerin üzerine karalama yapıp yazı yazabiliyorsunuz. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı cihazınıza indirerek kullanamaya başlamanız yeterli. Telefonunuza bir doğrulama kodu geliyor ve bu kodu girdikten sonra uygulama aktif hale geliyor.

Allo’dan bir kaç görüntü aldık, sizler için.

Akıllı yanıt özelliği ile mesajlaşmalarınızda bir tıkla otomatik cevap gönderebiliyorsunuz. İçerdiği yirmibeşten fazla özel etiket paketi için Google, dünyanın çeşitli yerlerindeki bağımsız sanatçılarla ve stüdyolarla işbirliği de yapılmış..

Gönderilen fotoğraflara Doodle veya yazı ekleme (mürekkep özelliği) basit bir kaydırma hareketi sayesinde düşüncelerinizi daha yüksek ve ya daha alçak bir sesle ifade etme (Bağırın ya da fısıldayın özelliği) “Gizli Mod” ile mesajlaşmalarınızı daha gizli hale getirme ve kullanıcının belirttiği belirli sürenin sonunda silinen mesajlar (Snapchat’te ki gibi) Allo ile gelen bir diğer dikkat çeken özellikler.

Güncel haber, hava durumu, trafik bilgileri, spor da yaşanan gelişmeleri ya da uçuş bilgileriniz gibi sizin için en önemli olan güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Google Asistan’dan size en çok önem verdiğiniz bilgilerle ilgili günlük güncellemeler göndermesini talep edebilirsiniz. Sohbet esnasında 100’den fazla dil arasında deyimlerin çevirisini bile yapabilirsiniz.

Yakınınızdaki mağaza, ATM, iş yeri bilgilerini kolaylıkla edinebilirsiniz. Arkadaşlarınızla planlama yapabilirsiniz. Tartışmalarını yapmak yerine planlar bir tıkla elinizin altında. Kısa süre içerisinde OpenTable ile sohbet içerisinde rezervasyon yapma olanağı da gelecek ve zamanla yeni servisler eklemeye devam edecek. Size özel pencerede sohbet etmenin keyfini çıkartabilirsiniz. Bu sohbetler tamamen şifrelenirken ek gizlilik ayarları lehinize işliyor. Akıllı yanıtlama özelliği sayesinde size gönderilen mesajla ilgili önerilen cevaplar ekranda görünüyor ve siz bu cevaplardan birini seçerek direkt olarak gelen mesaja cevap verebiliyorsunuz. Tüm sohbetleriniz “Transport Layer Security” gibi endüstri standardı teknolojilerle şifreleniyor. Allo’yu Google Play Store veya App Store’dan indirmek için hemen harekete geçmelisiniz.

Android cihazlar için : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.fireball&hl=tr

iOS için :  https://itunes.apple.com/us/app/google-allo-smart-messaging/id1096801294?mt=8

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum