Google Family Link Nedir?

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Günümüzde akıllı telefon ve tabletler hayatımızı büyük oranda kolaylaştıran ürünler arasında olsa da özellikle küçük yaştaki kullanıcılar için birtakım durumlarda risk teşkil edebilmektedir. Android özellikli cihazlarınızda bu tür  uygulama sayesinde çocuklarınızın cihaz sürelerini takip ve kontrol edebilirsiniz. Bu teknolojiyle kendi işletim sistemleri denetimli bir organizasyona çevrilmeye çalışılıyor.

Servisin Özellikleri

İlk olarak çocuğunuza bir Google hesabı oluşturmuş olmanız gerekiyor. Bu sistem telefon bazlı değil de hesap bazlı çalışmaktadır. Böylelikle hesap hangi cihazdan açılmış olursa olsun denetimden kurtulamıyor. Şimdilerde sadece davetiyeyle katılabildiğiniz programın gayesi akıllı cihazların çocuk kullanımında yönetilebilmesi. İndirilecek uygulamalar içerisindeki sarf edilen süre kısıtlar dahilinde ayarlama yapılabiliyor. Bu işlemler tek tek ebeveyne raporlanıyor. Cihaz sizlerin belirlediği saatler dışında kilitli duruma geliyor. Bu program özelliklerinden yararlanabilmek için aygıtınızın Android 7.0 Nougat sürümle çalışması gerekmektedir.

İsterseniz Apk olarak dışarıdan yükleme yapabiliyorsunuz. Kullanımda daha güvenli bir ülkü zihinlerde oluşturan bu marka, kendi isteklerinize göre evlatlarınızı yönlendirebildiğiniz bir sitem içine dahil ediyor hepinizi. Şu an yalnızca Amerika için kullanımda .

13 yaş altındakiler için kullanılabilecek bu servis çok başarılı bir alternatif. İlk önce aşamalar sizlerin onayından geçiyor. Zararlı programlardan evladınızın korunması hedefleniyor. Onların güvenliğini tehdit edecek birçok parazit kabul edilemeyecek şekilde sanal ortamlarda bulunabiliyor. Bu yöntemle birlikte içiniz daha rahat olacak ve zihinlerinizdeki soru işaretlerini hızlı bir şekilde çöpe atabileceksiniz. Yönetim kabiliyetinin sizlere vermiş olduğu eşsiz huzur sayesinde onlar artık planlı, düzenli bir zaman israfında bulunacak…

Aşırı güvenilen güvenlik filtreleri artık sanıldığı kadar işe yaramıyor. Bu tür uygulamalar sizleri yanıltmasın. Yapılan araştırmalara göre içerisinde halen birçok tehdit ve tehlike barındırdığı maalesef ki apaçık ortada. Saldırılar bir şekilde engelleri aşmayı da başarıyor. Okullarda, kütüphanelerde, veri iletişim merkezlerinde ve ya farklı noktalarda kullanılan internet filtreleri yaygınlığını artırırken, filtrelerin sertliğide günden güne artıyor. Kuşkusuz onunla birlikte kapının dışında tutulan zararlı yazılımlar da boş durmayıp gelişiyorlar.

Fakat yapılan araştırmalar neticesinde ise  yine de filtrelerin pek güvenli olmadığı sonucunu ortaya çıkarıyor. Çocuklarımızı internet hakkında doğru bilgilendirmeli, mantıklı yönlendirmeler yapmalı, sağlıklı programlara yönlendirmeyi sağlamalı, zamanın değerli bir hazine olduğunu her fırsatta hatırlatmalı ve teknolojiyi yalnızca fayda yeteri kadar kullanmalarını alışkanlıkları arasına katmalarını sağlamalıyız. Daha sağlıklı bireyler yetiştirmek istiyorsak günümüz teknolojisine karşı artık bunlar zorunlu hale geldi. Bu şekilde de kontrolü elimizde tutarken, diğer taraftan çocuklarımızı da korumaya alıyoruz.

Bilginin zorunlu olduğunu, hayatın temel yapı taşı olduğunu her fırsatta hatırlatıyoruz ancak doğru kanallardan sağlanması, yönetiminin kendi çizdiğimiz sınırlar dahilinde olması gerektiğini aşılayamıyoruz. Bilgi de kalite önemli fakat kalite değerini belirleyen daha önemli bir husus ise bilgiye ulaştıran  gerçek yolların kanalize edilmesi.

Servisi kullanmak için kaynak adresimizi kullanabilirsiniz: https://families.google.com/familylink/

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum