Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Günümüz teknolojisinde sosyal medya hayatımızın her alanında bizimle birlikte. Artık insanlar gezdiği, gördüğü yeri sadece o an yanında olan kişilerle değil, tüm çevresiyle paylaşma isteği duyuyor. Bunun için sosyal medyalara yoğun ilgi oluşuyor. Sosyal medya sorumluları ise yoğunlaşan bu ilgiyi, taleplere göre şekillendirmekte. Facebook, Snapchat, Instagram gibi adını son dönemde fazla duyduğumuz sosyal medya araçlarından Instagram’da oluşan bir yenilik üzerinde duracağız. Instagram fotoğraflarınızı, videolarınızı paylaşabildiğiniz bir sosyal medya platformuyken; son zamanlarda eklentileriyle dikkat çekmekte. Instagramın yeni bir özelliği olan Instagram Stories yani; hikayelerim kısmı herkes tarafından kullanılan ve beğenilen bir kısım olmuştu. Instagram çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor ve yeni bir özelliği daha biz kullanıcılarına sunuyor.

Instagram Canlı Yayın Özelliği

Instagram canlı yayın nasıl yapılır özelliği ile anlık resimlerinizin yanına, anlık videolarınızı da yüklemenizi sağlıyor. Periscop ve Facebook’ta olan canlı yayın özelliği artık Instagram’da da mevcut. Peki Instagram canlı yayın nasıl yapılır?  Instagram uygulaması üzerinden kamerayı açıp ‘canlı video başlat’ ekine tıklamanız, canlı videonuzu yapmanıza başlamanız anlamına gelmektedir. Bu butona bastıktan sonra 1 saate kadar canlı yayın yapma olanağı sağlıyorsunuz.

Canlı Yayınınızı Arkadaşlarınız Görebilecek Mi?

Tabi ki paylaşımlarınızın hepsinde olduğu gibi, arkadaşlarınız canlı yayın paylaşımınızı da görebilecekler.  Siz canlı yayın yapmak için işe koyulduğunuzda arkadaşlarınıza bir bildirim gidecektir. Bu sayede arkadaşlarınız canlı yayınınızı görebilecek, beğeni ve yorum da yapabileceklerdir. Gelen yorumların herkes tarafından görünüp görünmemesini gizlilik ayarlarınızdan ayarlama imkanına da sahipsiniz. Herkesin görmesi veya görmemesi için size sunulan seçeneklerden hangisini isterseniz seçebilir, canlı yayın videonuzu paylaşmak istediğiniz kişilere göre ayarlayabilirsiniz. Takip ettiğiniz kişilerde de yine aynı şekilde durum bu hali almaktadır. Size gelen bildirim ile canlı yayın videosu paylaşan arkadaşlarınız görebilirsiniz. Hikayeler kısmından profilin yanında canlı yayın yazacak olan videolar canlı yayın videosudur anlamı taşıyacaktır. Sizde aynı şekilde yorum yapabilecek ve beğenide bulunabileceksiniz. Her geçen gün taleplere göre yeni özelliklerle karşımıza çıkan Instagram kullanıcıları, bu özelliği de beğenip her an kullanacak gibi görünüyor. Her anını ölümsüzleştirmek isteyen kullanıcılar fotoğrafları, güzel anlarını tekrar izlemek isteyen kullanıcılar video paylaşımını, anlık paylaşım yapmak isteyen kullanıcılar hikaye özelliğini ve en son çıkan Instagram canlı yayın video özelliği ile kullanıcılar her anlarını sevdikleriyle paylaşma imkanı bulacaklar.

Sadece canlı yayın özelliğiyle kalmayan Instagram aynı zamanda kaybolan fotoğraf ve videolar üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Direct mesajlar üzerinden yollanan mesajlar bir süre sonra kaybolma özelliği taşıyor. Kendi kendini silen bu özellik bazen sorun oluşturabiliyor. Bunun için Instagram bunun üzerinde de çalışarak bu özelliği aşmak istiyor. Sadece kaybolmasını istediğiniz resimleri Instagram uygulaması üzerinden resimleyerek ok işaretine basıp yollamak istediğiniz arkadaşınızı seçebiliyor ya da grup şeklinde resmi yollayabiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde çok geçmeden resminiz siliniyor ve resmi gördükleri anda ekran yakala alıp almadıklarını görebilir durumda oluyorsunuz. Aslında özet olarak; anlık paylaşımda bulunmak istiyor fakat o resmin yolladığınız kişinin telefonunda kalmasını istemiyorsanız bu uygulamanın bu özelliğini kullanabilirsiniz. Hem fotoğrafı paylaşmış hem de yolladığınız kişinin telefonunda o resminizi bırakmamış oluyorsunuz.

Instagram Canlı Yayın Açma

Instagram canlı yayın video ve kaybolan resim yenilikleriyle diğer sosyal medya platformlarından öne geçecek gibi görünüyor. Tüm özellikleri bünyesinde barındırarak kullanıcılarının ihtiyacını tam olarak karşılamaya devam ediyor.  100 milyon kullanıcıya sahip olan Instagram bu yeni özellik ile kullanıcı sayısını artıracak gibi görünüyor.

Bu yayını yaparken internetinizin gitmemesi için ise Vodafone bedava internet konusuna gözatmanızda oldukça fayda var.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum