Netflix Nedir, Nasıl Üye Olunur?

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Ülkemizde geçtiğimiz yıl içinde hizmet vermeye başlayan bir yayın organıdır. İnternet üzerinden hizmet vermekte olan dünyanın en büyük online hizmet sağlayıcılarından biridir. Bu servis, istediğiniz dizi ve filmleri takip etmenize olanak sağlar. 70 milyondan fazla abonesi olan bir şirket. Abonelerin sayısına ve taleplerine karşılık verebilmek için milyonlarca içerik mevcut çünkü dizi ve film sayısı arttıkça kullanıcı sayısıda doğru orantılı olarak artacaktır. Ülkemizde de hizmet vermeye başladığından dolayı Türkçe alt yazı desteği vermeye karar verildi. Neredeyse küresel çapta popüler olan tüm dizilerin yayın haklarını almıştır. Türkiye’de yeni hizmet vermeye başladığından dolayı yerel diziler yayınlanmamakta. Alt yazı tercihleri biraz sıkıntılı arkadaşlar, Türkçe ile ilgili sorunlar mevcut. Beta desek yeridir zira bu konu hakkında çok şikayet gördük araştırma yaparken. Yabancı diliniz iyiyse bir süre orjinal izleyebilirsiniz.

Sıkı bir dizi takipçisi olduğum için paket alımı gerçekleştirdim, yaklaşık 1.5 ay önce. Oldukça kullanışlı olduğunu belirtmek isterim. Fiyatlar şu şekilde;

 

Netflix’i kullanmak için internet bağlatınızın olması gerekiyor, online bir platform olduğundan dolayı bağlantınız olmadığında sistemi kullanamazsınız. Televizyon üzerinden sistemi kullanmak için Smart Tv, Playstation 3-4, XBox One, Chromecast, Apple Tv yada Blu-Ray sahibi olmadan kullanamazsınız. Mobil cihazlarda kullanabilmek için iOS, Android veya Windows işletim sistemi kullanabilirsiniz.

Nasıl Üye Olunur?

Netflix üyeliği için 3 farklı paket seçeneği sizlere sunuluyor. Basic, Standard ve Premium üyelik çeşitleri mevcut. Servisi ilk bir ay ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu 1 ayı test süresi gibi düşünebilirsiniz, memnun kalırsanız satın alım gerçekleştirip kullanıma devam edersiniz. Memnun kalmazsanız taahhüt gibi zorunluluklar olmadığından dolayı istediğiniz zaman üyeliği sonlandırabilirsiniz…

HD veya Ultra HD yayın izleyebilmek için güçlü bir internet sahibi olmanız gerekir. Ülkemizde “Adil Kullanım Kotası” mevcut olduğu için internet kotanız bittiğinde yayınlarda kesilme olabilir. 21. Yüzyıl da 3-4 mbps internet hızıyla erişim sağladığımız gerçeği her kulvarda yüzümüze lap diye vuruluyor.

Biraz da üyelik seçeneklerine bir göz atalım;

“Basic Üyelik (Temel)” sahibi olduğunuzda HD yayınları izleme şansınız yoktur. HD yayın izlemek için daha üst üyeliklere sahip olmanız gerekir. Bu üyeliğin aylık ücreti 15,99 TL’dir. Tüm akıllı cihazlardan izleyebilirsiniz, bu konuda sınırlama söz konusu değil.

Bu üyeliğin bir üst paketi de “Standard Üyelik”tir. Bu üyelikte bir alt aboneliğe göre HD yayınları izleme şansınız vardır. Hatta Standart üyeyseniz 2 yayını aynı anda izleyebilirsiniz. Bu hizmete ise aylık olarak ödeyeceğiniz tutar 27,99 TL olarak belirlenmiştir.

En üst paket olarak belirlenen”Premium (Özel)” aboneliği ise tüm ayrıcalıklara sahip kapsamlı bir deneyim sunar.  HD yayın izleme şansınız vardır, aynı anda 4 adet yayını izleme hakkına sahipsiniz.

Üye olmak için öncelikle paket seçimi yaparak “Continue” tuşuna basarak devam edersiniz. Karşınıza gelecek ekranda E-mail adresinizi yazarak şifre belirleyeceksiniz. Şifrenizi belirledikten sonra “Register” tuşuna basarak ödeme ekranına gideceksiniz. Ödemenizi tamamladıktan sonra üyeliğiniz tamamlanmış oluyorsunuz. Tüm bu adımların ardından sizler için hazırlanmış binlerce içeriği izleyebilirsiniz.

*Ultra HD dizi/film izlemek için 25 megabit veya daha yüksek hızda internete sahip olmanız gerekir.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum