Son 10 Yılın Rekoru Turkcell’den Geldi!

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Son 10 Yılın Rekoru Turkcell’den Geldi!

2016 yılını geri bıraktık, şöyle dönüp bir bakınca kim farklı olmak için uğraşıyor dediğimiz de rakiplerinin arasından sivrilen bir firma, Turkcell. Ülke için kötü geçtiği söylenebilecek bir yıl düşünün, bu yılı son 10 yılın en iyi verilerine ulaşmak için var gücüyle değerlendiren bir operatör. 2006-2016 yılları arasında gerçekleşen en büyük büyüme oranı, tam tamına %19,3. Gerçekten hatrı sayılır bir rakam. Son çeyrek ve genel yılsonu sonuçlarında açıklanan rakamlara göre 3,6 milyar TL‘ye yakın bir gelir elde bu dev firma %28,3’lük bir artış oranı ile de FAVÖK bazında 1 milyar 230 milyon TL’ye yakın bir seviyeye ulaşmayı başardı.

Biliyorsunuz ki bu bir şirketler grubu, bu yüzden sadece Turkcell’in değil tüm şirketlerin büyüme ortalamasını ele aldığımızda bu oran %21,3’e tekabül ediyor. Grubun 2016 yılı net karı ise %7,4 artış göstererek 2,5 milyar TL oldu. Spekülatif haberler yapılıyordu, Turkcell için çanların çaldığı söyleniyordu fakat bu istatistikler ve oranlar durumun hiçte öyle olmadığını gösteriyor. Operatörler arasında artan rekabetin okları kimin tarafına çevireceği hiç belli olmuyor.

İnfografik olarak hazırlanan bilgileri hemen aşağıda sizlerle paylaşacağız. Uygulamaların gençlerin desteğini alınca nasıl bir etki oluşturduğunu görmemiz için en büyük örnek. Peki bizler nasıl değerlendiriyoruz bu operatörü?

Kullanıcılar Nasıl Değerlendiriyor?

Bende bir Turkcell kullanıcısıyım, çevremde ki arkadaşlarım, ailem, kolu komşu derken tanıdıklarımın %70’i Turkcell’li diyebilirim. Hepimizin görüşleri ve düşüncesi şu diyebilirim (yaptığım görüşmelerin sonucunda); Öncelikle kalitesinden memnun olmayan çıkmadı, gerçekten kaliteli bir hizmet, altyapı ve destek alıyorsunuz. Daha önce başka operatörleri kullananlar da olduğu için çekmeyen odalar, mahalleler olduğunu söylediler ama bu operatörde o problemler ile karşılaşmadıklarını da belirttiler.

Hepsinin ortak şikayeti ise fiyatlar oldu. Gerçekten fiyat olarak rakiplerinden (aynı içeriğe sahip paketleri baz aldım) %30-%40 arasında daha pahalı. Ama bunuda verdiği hizmet ile orantıladığımız zaman gözümüze gelmiyor 3-5 lira fazla olması. Şahsen benim için bu durum böyle. İsim vermeden anlatayım başımdan geçen bir olayı, başka bir operatöre yeni geçmişim hattımı 1,5 kadar önce almışım. Bir gün online bankacılığa giremedim, mesaj gelip gitmiyor telefonuma. 1 hafta arayıp sordum, o oraya bu buraya yönlendirdi sorunu bankaya attılar banka onlara attı vs derken en sonunda gidip yeni hat alınca “ücretini” ödeyip dediler.

Böyle birşey olabilir mi? Yepyeni hat, ne oldu da kullanıcıya atıyorsunuz suçu. O kadar mağdur oldum ki 10 gün anlatamam, sinirlenip taşıdım hattımı. 2 yıldır oldukça memnunum, her konuda detaylı ve ilgili desteği alabiliyorum. Çok samimi söyleyebilirim ki (çevrenizden yinede araştırın, tatmin olacağınızın garantisini veririm) herkese tavsiye edebilirim Turkcell’i. Burada reklam vs söz konusu değil arkadaşlar, kimse geçiş yapmak zorunda değil ama forumları araştırıp incelediğiniz zaman bu sonuca varacağınızı göreceksiniz.

Rakamlar ile Kullanıcı Sayısı ve Altyapı

Mobil kullanımı ülkemiz de giderek artıyor. Geçen yıl Aralık ayı itibari ile tam 23 milyon kişi Turkcell 4.5G altyapısını kullanmaya başladı. Nüfusun %83’üne erişim sağlayan sağlam bir altyapı bu başarının en önemli yapı taşı. Gebze’de tam 33.000m2 bir alanda kurulu olan devasa tesis tüm kullanıcılara hizmet sunabilmek için tam güç çalışıyor. Turkcell’e ait mobil uygulamaların ise toplam indirme sayısı 44 milyon sayısına ulaştı. Tüm bu rakamlar gerçekten oldukça yüksek ve başarılı. Bizlere de operatörler arasından tercih yapmak kalıyor. Bu tercihler için ise sitemizi bir kaynak olarak kullanabilirsiniz, bizi takip etmeye devam edin arkadaşlar 🙂

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum