TL Katlama Nasıl Yapılır? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Operatörler müşterilerine daima kaliteli bir hizmet sunabilmek için sürekli güncel kampanyalara imza atmaktadır. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom sürekli ve çeşitlenen kampanyalarla hem mevcut müşterilerine en iyi hizmeti sağlamak hem de diğer operatörlerden müşteri kazanabilmek için hamleler yapmaktadır. Birçok kişi sunulan kampanyaların etkisi yönünden faturalı hat kullanmaya başlamıştır. Faturalı hatlarda faturasız hatlara göre daha iyi ve ekonomik kampanyalar yer alıyor. Ancak operatörler sadece faturalı hat kullanıcılarına ilgi göstermiyor. Faturasız hat sahipleri için de oldukça cazip fırsatlar sunulmaktadır. Bu hizmetlerden birisi de TL katlamadır. Faturasız hat sahiplerine özel bir avantaj olan TL katlama, Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom kullanıcıları tarafından yapılabilmektedir. Peki, TL katlama işlemi nedir ve nasıl yapılıyor?

TL Katlama Nedir?

Pek duyulmayan bu sistemle faturasız hat sahipleri oldukça avantajlı bir konuma geliyor. Yüklenen 15 TL katlanarak 30 TL’ye dönüşmektedir. Kısacası TL katlama işlemi yüklenen TL miktarının operatör tarafından otomatik olarak 2 katına çıkarılmasıdır. Oldukça avantajlı ve cazip olan bu sistemi Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom’da rahatlıkla kullanabilirsiniz. 2016 yılı sonuna kadar devam eden bu kampanya ile yüklediğiniz kadar TL kazanma şansına sahipsiniz. Bu kampanyayı ilk olarak hayata geçiren operatör ise Turkcell’dir. Kampanya Turkcell kullanıcıları tarafından yoğun ilgi görmüş, daha sonra Vodafone ve Türk Telekom da müşterileri için bu kampanyayı başlatmıştır.

TL Katlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için internet üzerinden TL yüklemeniz gerekmektedir. Bankaların mobil internet şubelerinden veya operatörlerin sitelerinden yapacağınız TL yükleme işlemi size 2 kat daha fazla olarak dönmektedir. İnternetten yapacağınız TL yükleme işlemi ile birlikte hem yüklediğiniz miktar kadar hattınıza TL yüklenmiş oluyor, hem de bedava internet kazanabiliyorsunuz. Bedava internet de TL katlama işlemi ile birlikte kullanıcılar için oldukça avantajlı bir kampanya haline dönüşmüş durumdadır. 31 Aralık 2016 tarihine kadar geçerli olan bu kampanyalarla TL katlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell TL Katlama İşlemi

İlk olarak kampanyayı sunan firma olan Turkcell’de TL katlama işlemini gerçekleştirmek için Turkcell’in internet sitesinden veya akıllı telefon sahibi iseniz Turkcell Hesabım uygulamasından TL yüklemeniz gerekmektedir. Eğer Turkcell Hesabım uygulamasını indirmediyseniz App Store ve Google Play’den uygulamayı indirebilir ve rahatlıkla uygulama aracılığı ile hattınıza TL yükleyebilirsiniz. İnternet sitesi veya Turkcell Hesabım uygulamasından kredi kartınız aracılığı ile TL yüklemeniz mümkündür. Turkcell TL katlama avantajından ne yazık ki faturalı hat sahipleri faydalanamamaktadır. Eğer hazır kart sahibi iseniz TL katlama fırsatından yararlanabilirsiniz. Tek seferde yükleyeceğiniz 20 TL, 25 TL, 30 TL ve 50 TL ile yüklediğiniz miktarın 2 katını kazanmanız mümkün hale geliyor. Hediye olarak gelecek TL’yi bir hafta boyunca yurt içinde SMS, ses ve internet olarak kullanabilirsiniz. Gelen hediye TL miktarını ne yazık ki bir arkadaşınıza veya bir başkasına gönderme imkânınız yoktur. TL katlama işlemi le gelen hediye TL devredilemez ve sadece yüklenene hattın sahibi tarafından kullanılabilir. Ayrıca bir ay içerisinde Turkcell TL Katlama işlemini en fazla 4 defa gerçekleştirebilirsiniz. 4. TL yüklemenizde TL katlama gerçekleşecek ancak 5. TL yüklemenizde hediye TL gelmeyecektir.

Türk Telekom TL Katlama

TL yükleme işlemi yaparak Türk Telekom hat sahipleri 1 hafta boyunca kullanabilecekleri 1 GB internet kazanabiliyor. Türk Telekom, Turkcell gibi direkt olarak hatta TL yüklemiyor ancak 1 hafta kullanılabilecek 1 GB internet hediye diyor. 30 TL ve üzeri yüklemelerde 1 hafta kullanılabilecek hediye internet paketine sahip olabiliyorsunuz. turktelekom.com.tr internet sitesinden gerçekleştireceğiniz TL yükleme işlemlerinden hediye internet kazanabiliyorsunuz. 30 TL yükleme yaptığınızda 1 hafta süresince kullanabileceğiniz 1 GB cepten internet hattınıza tanımlanmaktadır. Bunun daha alt miktarlarında yükleme yaptığınızda ise sadece 1 günlük bedava internet kullanabiliyorsunuz. Bu nedenle 30 TL ve üzeri yüklemeler daha avantajlı hale geliyor. Türk telekom tl katlama işleminin haricinde ziyaret etmek isteyebileceğiniz diğer bir konu ise Türk Telekom bedava internet konusudur, bakın pişman olmayın.

Vodafone TL Katlama

Vodafone müşterileri için Turkcell gibi yüklenen TL kadar hesaba TL aktarmasa da çeşitli kampanyalarla ilgi çekmektedir. Katlayan Avantaj Tarifesi ile faturalı hat sahipleri için oldukça cazip kampanyalar sunulmaktadır. Örneğin; Cep Avantaj Midi tarifesinde her yöne 1500 dakika mevcuttur. 12 ay taahhüt içeren bu kampanyadan faydalanmak için bu süre zarfında Vodafone’dan hattınızı taşımamanız veya tarifeden çıkmamanız gerekmektedir. Aylık 45 TL olan bu tarifede sadece 1500 dakika her yöne konuşma hakkı bulunmaktadır. Sadece aylık 1 TL ödeyerek bu süreyi katlamanız yani 3000 dakikaya çıkarmanız mümkündür. Tarifeye ek olarak sadece 1 TL ödeyerek 1500 dakika daha her yöne konuşma hakkına sahip olmanız mümkündür. Ayrıca farklı zamanlarda yenilenen kampanyalarda en az 20 TL yükleyerek her yöne dakika veya internet kazanmanız mümkün hale gelmektedir. Vodafone TL Katlama fırsatları için Vodafone’un internet sitesini ziyaret edebilir ve güncel kampanyalara göz atabilirsiniz. Ayrıca Vodafone bedava internet yazısına da gözatabilir ve bu fırsatı değerlendirebilirsin.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum