Türk Telekom İnternet Bağlantım Kopuyor, Kesiliyor Çözümü 2017

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Türk Telekom İnternet Bağlantım Kopuyor, Kesiliyor Çözümü 2017

Pazar içerisinde sürekli olarak büyümeye devam eden Türk Telekom, 2017 senesine girilmesi ile birlikte müşterilerinin sorunsuz bir şekilde internet bağlantılarına kullanması için gece gündüz çalışmaktadır. Teknolojinin hızlı şekilde her an geliştiği günümüzde, internet bağlantım kopuyor, kesiliyor gibi şikâyetlerin en aza indirilmesi planlanmaktadır.

Türk Telekom Şebeke Sorunu

Genellikle ilk etapta yaşanılan internet problemlerinde direkt olarak kullanılan operatörde kabahatler aranmaktadır. Ancak bu durumun yanlış bir yaklaşım olduğu, problemin nedenini öğrendikten sonra anlaşılabilmektedir. Yaşanılan bölgede yapılmakta olan alt yapı çalışmaları ve bu konudan dolayı yaşanılan aksaklıklardan dolayı, internet bağlantılarında bir takım sorunlar yaşanabilmektedir. Tüm bu Şebeke sorunları bağlantı kuramamamızı, kesintiler ve kopukluklar yaşamamıza sebep olabilmektedir.

Türk Telekom Bağlantı Sorunlarının Çözümü

Yaşanılan tüm bağlantı sorunlarında ilk olarak kendi sorunumuza Çözümü bulabilmemiz mümkün olabilmektedir. Kullanılan modem, bağlantının kurulmaya çalışıldığı cihaz her kablo bağlantıları ve kablosuz ayarları kontrol edilmelidir. Modem üzerindeki tüm ışıkların yanması ve her şeyin doğru görülmesi durumlarında bile bağlantı problemleri yaşanmaktadır. Yapılabilecek çok basit bir sorun giderme işlemi olarak, modeminizi kapatarak adaptör fişini prizden çekmek ve yaklaşık 8 – 10 saniye beklendikten sonra tekrardan modemi açmak olabilmektedir. İlk etapta yaşanılan bağlantı sorunu bazı durumlarda bu şekilde kolaylık ile giderilebilmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra cihaz üzerinde bulunan tüm led ışıkların yeşil ve direk yanması gerekmektedir. Eğer bağlantı sorununuz hala düzelmedi ise bu sefer bağlantı kurulmak istenen cihaz veya cihazlar ile alakalı bağlantı ayarlarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu sorunu giderme yollarında da olumlu sonuç alınamaz ise kullanmış olduğunuz internet bağlantısı operatörünüzün, müşteri teknik destek hattına başvurulması gerekmektedir.

81 şehirde yüzlerce noktası bulunan Türk Telekom, müşterilerine daima sorunsuz bağlantı sağlayabilmeleri için aktif şekilde faaliyetlerine devam etmektedir. Türkiye’nin en yaygın ve güvenilir internet bağlantılarına sağlamakta olan operatör, aynı zamanda en büyük kablosuz internet yani wifi ağlarına sahip olmaktadır.

Türk Telekom Wifi Problemleri

En sağlıklı internet bağlantılarına sağlayabilmek adına her gün yeni bir modem geliştirilmekte ve seri üretimlerine başlanmaktadır. Kullanılan bağlantılar da yaşanabilecek bağlantı sorunlarının başında gelen sebepler arasında kuşkusuz modemler bulunmaktadır. Modem özelliklerinin düşük seviyelerde olması sebebi ile bağlantı değerlerinin hızlı olmasının bir manası olmamaktadır. Modem, sahip olunan internet bağlantısındaki hızı destekleyici özelliklere sahip değil ise beklenen bağlantı performansları gerçekleşmemektedir.

Bu durumların yanı sıra daha pek çok neden bağlantı problemleri yaşanmasını olası hale getirebilmektedir. Sürekli kopan bir internet bağlantısında, teknik destek birimini aramadan önce bağlantının kendinizden kaynaklı olup olmadığını anlamanız gerekmektedir. Zamanınızı ilk planda telefonda harcamak yerine, sorununuzu çözüme ulaştırmak için kullanabilirsiniz. İnternet bağlantısını kullandığınız cihazınız üzerinde, yaşanılan problemlerin en başında gelen ve mutlak suretle kontrol edilmesi gereken virüslerin var olup olmadığı tespit edilmesi gerekmektedir.

2016 Ocak ayından itibaren yoluna Türk Telekom ismi ile devam etmekte olan şirket, 2017 yılına girilmesi ile birlikte çalışmalarına bu anlamda hız vermiş bulunmaktadır. Entegre bir yapı içerisinde ve daima müşteri memnuniyetlerinin korunabilmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Geçtiğimiz senelerde özellikle alt yapı sorunlarından kaynaklı olarak yaşanılan bağlantı sorunlarının önüne geçebilmek için, 2017 yılı itibari ile birlikte start verilen çalışmalar arasında bulunan tüm alt yapılarında güncellenmesi, geliştirilmesi ve bulunun yanlışlık durumlarının da düzelme işlemlerinin yapılması beklenmektedir. Tüm bu bağlantı sorunlarının yaşanmaması adına sürekli olarak çalışmalarını sürdüren Türk Telekom, yeni yılın gelmesi ile birlikte yeniliklerine devam etmektedir. Türk Telekom internet kopması yaşayan arkadaşlar için faydalı bir yazı olduğunu düşündük ve paylaştık.

Diğer faydalı bir konumuz da Türk Telekom bedava internet konusu olacak. İlgilinizi çekerse ziyaret edin, yüzlerce fırsata güncel olarak erişin!

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum