Türk Telekom Kontör ve TL Transferi Nasıl Yapılır?

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Sevdikleriniz ile doya doya konuşmak ve onları lirasız bırakmamak artık sizin elinizde. Nasıl mı? Artık Türk Telekom abonesi olan herkes annesine, babasına, arkadaşlarına kısacası tüm sevdiklerine hiçbir yere gitmeden TL gönderebilecekler. TL gönderimi sadece telefonu üzerinden yaparak hiç zorlanmayacaklar. Faturalı hattınızdan faturasız hatlara ya da faturasızdan faturalı hattınıza TL gönderimi yapabilirsiniz. Market ya da farklı yerlerden TL gönderimi yapmak zorunda olmadan kendi hattınız ile kolayca bu işlemi halledebilirsiniz.

Türk Telekom TL Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom’ da TL transferi nasıl yapılır sorusu oldukça sık gelen ve araştırılan bir konudur. TL transferi yapmak oldukça kolay bir işlem olup hemen gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece TL göndereceğiniz kişinin numarasını bilmektedir. 9235 nolu numarayı arayarak bu işlemi gerçekleştirebileceğini gibi sms yolu ile de yapabilirsiniz. Sms yolu ile ise kontör transferi yapmak istediğiniz kişinin numarasını yazarak bir boşluk bırakınız. Daha sonra kaç TL göndermek istiyorsanız onu yazarak 9235’ e sms gönderilir. Ardından gelen mesaja E yazarak cevap verirseniz işleminiz anında gerçekleşir. Fakat gelen mesaja hemen cevap vermez 30 dakika boyunca beklerseniz işleminiz 30 dakika sonra iptal olur.

Türk Telekom Lira Nasıl İstenir?

Lira gönderme işlemi sadece Türk Telekom içi yapılabilinir. Diğer operatörler size TL gönderimi yapamazlar. Faturalı ya da faturasız Türk Telekom abonesi faturasız hatta sahip ise lira istemesi yapabilir. Lira istemek için 9235’ i arayabilir ya da sms atabilir. Sms atamak için ise lira istediği kişinin numarasını yazar boşluk bırakır ve istediği tutarı yazarak 9235’ e sms gönderebilir. Verdiğiniz numaraya istediğiniz lira miktarı hemen iletilir. Karşı taraf da onay verir ise hemen TL sizin hesabınıza geçer. Oldukça kolay bir sistem ile transfer etme işlemi uygularken sevdiklerinizden kolayca TL isteyebilir ve hemen göndermesini talep edebilirsiniz. Acil durumlarda onlara ulaşmak ve kolay iletişim kurmak için bu sistem oldukça kullanışlıdır. Hemen bu işlemi yaparak sizden sevdiklerinize TL transferi yapabilir ya da TL alabilirsiniz. Türk Telekom’ un sunmuş olduğu imkânlardan sizde hemen yaralanabilirsiniz.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum