Türk Telekom Numara Taşıma Kampanya, Hediye ve Tarifeleri 2017

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Türk Telekom Numara Taşıma Kampanya, Hediye ve Tarifeleri 2017

Türk Telekom 2016 yılında yapmış olduğu devrim niteliğinde bir anlaşma ile Avea, Türk Telekom ve TTNET hizmetlerinizi bünyesinde birleştirerek yepyeni yüzü ile müşterilerine hizmet vermeye başladı.2017 yılında da yapmış olduğu kampanyalar ve numaralarını Türk Telekom’a taşıyan kullanıcılara sunmuş olduğu özel indirim paketleri ile adından çokça söz ettireceğe benziyor.

Türk Telekom yaklaşık olarak 175 yıllık deneyim, kaliteli alt yapı ve güvenilir hizmet anlayışı ile Türkiye’nin bir numaralı operatör firmaları arasında. Bu makalemizde Türk Telekom markasının numarasını taşıyan müşterilerine sunmuş olduğu indirimli paketlerden, paket fiyatlarından, numaranızı Türk Telekom operatörüne nasıl taşıyabileceğinizden bahsedeceğiz.

Türk Telekom numara taşıma süreci genellikle en fazla 6 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Türk Telekom numara taşıma kampanyaları çok çeşitlilik göstermektedir ve bu süreç 4 adımdan oluşmaktadır. Bu sürecin ilk adımı talep bırakmadır. Birinci adımı kendinize en yakın Türk Telekom mağazasına başvurarak ya da online şekilde Türk Telekom sitesine girip talep bırakarak yasal olarak sahibi olduğunuz telefon numarasını taşımak istediğinizi beyan edebilirsiniz.

Eğer mağazaya gitmeyi tercih ederseniz nüfus cüzdanıyla beraber gelmeniz ve talep formunu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Bu işlem sonrasında size Türk Telekom sim kartı verilir. Türk Telekom’a numara taşımanıza engel teşkil edecek bir durum olup olmadığı 48 saat içinde kontrol edilir. Kontrollerden sonra herhangi bir sorun olmadığı sürece o anki operatör, mevcut hattınızın ne zaman kapanacağını Türk Telekom’a iletir. Türk Telekom da bu bilgiyi size iletir. Daha sonra yeni hattınızın yani taşınmış olan hattınızın açılması 48 saat içinde gerçekleşir. Kontroller sonucu taşıma talebiniz reddedilirse size bir ret sms’i gönderilir. Hazır kart yani kontörlü hat sahibi olmanız kampanyalarıda değiştirmektedir.

“Türk Telekom taşıma kampanyaları ve Türk Telekom taşıma hediyeleri nelerdir?” şeklinde bir soru akıllara gelebilir. Makalemizde bu sorunun cevabını vereceğiz.

Türk Telekom Numara Taşıyanlara Özel Kampanyalar

Türk Telekom Taşıma ve Geçiş Kampanyaları 2017

Bu kampanyalara örnek olarak “Cepte Bayram”, “Dev Fırsat”, “Fırsat 8GB”, “Bulunmaz Fiyat” kampanyasını gösterebiliriz. Cepte Bayram kampanyasına göre Türk Telekom’un ev interneti veya ev telefonu üyeleri numarasını Türk Telekom’a taşıdığında Bol ve Hızlı tarifelere geçtiğinde 6 TL indirim kazanır.  Bu kampanya ile Türk Telekom müşterileri 7 GB cepten internet, her yöne 1000 dakika ve her yöne 1000 sms’i 6 lira indirimli alırlar.

Kampanya indiriminden yararlanmak isteyen müşterilerin Türk Telekom operatörüne son 60 gün içerisinde geçiş yapmış olmaları ve en az 12 aylık taahhüt vermeleri gerekmektedir. Cepte büyük bayram kampanyasına abone olmak son derece basittir. TC numaranızı yazarak 5555 numaralı telefona sms atmanız durumunda indirimden yararlanabilirsiniz. Kampanyadan yalnızca Türk Telekom evde internet yahut ev telefonu aboneliği bulunması gerekmektedir. Türk Telekom’un numarasını yeni taşıtan müşterilerine bir diğer kampanyası da Dev Fırsat kampanyasıdır. Dev Fırsat tarifesine göre ev interneti ya da ev telefonu aboneleri numarasını Türk Telekom’a taşıdığı sürece her yöne 500 dakika ve 1GB internet içerikli tarife için ilk 3 ay ücret ödemez. Bu kampanyayı müşteriler 3 ay ücretsiz olarak kullandıktan sonra taahhüt sonuna kadar 22 liradan kullanmaya devam ederler.

Taahhüt süresi minimum 12 ay olup, kampanyadan yararlanabilmek için müşterilerin taahhüt vermesi zorunludur. Kampanyaya abone olmak için TC kimlik numaranızı ve SOZ yazarak 555’e göndermen yeterlidir. Numarasını taşıyanlar için bir diğer Türk Telekom tarifesi ise FIRSAT 8GB kampanyasıdır. Fırsat 8GB tarifesine göre ise numarasını Türk Telekom’a taşıyan müşteriler için her yöne 8GB, 1000 SMS ve 1000 dakika 12 fatura dönemi boyunca taahhüt vermek şartıyla ayda 29 TL ve taahhüt olmadan aylık ücret ise 39 TL’dir. Kampanyaya abone olmak için en az 12 aylık taahhüt vermeniz gerekmektedir. Bir diğer Türk Telekom kampanyası ise “Bulunmaz Fiyat” kampanyasıdır.

Bu kampanyada ise Türk Telekom ev interneti abonelerine özel mobilde Türk Telekom faturalı internetli Kral tarifelere geçişte 5 TL indirim söz konusudur. Kampanyadan en az 12 aylık taahhüt veren müşteriler yararlanabilir. 15.08.2016 tarihinden daha önceki bir tarihte numarasını Türk Telekom’a taşımış olan müşteriler bu kampanyadan yararlanamaz. Türk Telekom operatörüne hattınızı taşımak istiyorsanız bu işlemi yalnızca Türk Telekom bayilerden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem sırasında hat sahibinin kimlik fotokopisi ve bilgileri Türk Telekom yetkilileri tarafından alınacak, size yeni bir hat verilecektir. Bu hat ile numaranız aynı kalır fakat operatörünüz değişmiş olur. Numara taşıma işlemi 3 gün içerisinde tamamlanır ve bu süre içerisinde siz eski hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bahsettiğimiz hediyelerin ve kampanyaların dışında birçok kampanya ve tarife bulunmaktadır. Numara taşıma talebinizi beyan etmek için Türk Telekom mağazalarına gittiğinizde ya da Türk Telekom web sitesinden online hat taşıma başvurusu yaptığınızda size en uygun tarifeyi seçmek için Türk Telekom müşteri hizmetleri size yardımcı olacaktır. Türk Telekom bedava internet yazımızda ise diğer bir çok kampanyaya yer verdik. İlginizi çekeceğini düşündüğümüz için ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıca Turkcell numara taşıma konusuda sizi bir kıyas düşüncesine sürükleyebilir. İsterseniz bu kampanya ve tarifelere de bakarak nihai kararınızı verebilirsiniz.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum