Turkcell Fatura ve Borç Sorgulama – Online Fatura Yatırma

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Turkcell Fatura ve Borç Sorgulama – Online Fatura Yatırma

Hepimizin en çok aklına takılan şeylerdendir, telefon faturamızın ne kadar geleceği. Acaba ne kadar gelecek, acaba faturam paket aşımına uğradı mı, gibi bir sorular sürekli aklımıza takılır. Paketinizi aşıp aşmadığınızı veya faturanızın o anki tutarını  öğrenmenizin ise birçok yolu bulunuyor. Bu yollardan hangisini tercih edeceğiniz ise size kalmış. Tercih ettiğiniz borç sorgulama yöntemini seçerek faturanızın borcunu çok kolay bir şekilde sorgulayabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.  Bu yöntemler bilgi vermesinin yanı sıra, faturanızı ödeme konusunda da sizlere yardımcı olmaktadır.

Turkcell Fatura ve Borç Sorgulama Yöntemleri

Turkcell fatura sorgulamanın ilk yöntemi; Turkcell.com’a girip, fatura borç sorgulama ve ödeme sekmesine tıklayıp, T.C kimlik numaranızı yazıp, GSM numarası ile sorgula veya ad soyad ile sorgulama seçeneklerini kullanarak sorgulayabilirsiniz. Bu kısımları doldurduktan sonra güvenlik kodunu girip borç sorgulama yapabilirsiniz. Online ödeme yapabileceğiniz bu yöntem ile yerinizden kalkmadan cep telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınız üzerinden rahatlıkla güvenilir bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Burada bulunan TC kimlik no istenme kısmı için tamamen müşterilerin güvenliği düşünerek istenmiş. Böylece isteyen herkes fatura bilgilerinize ulaşamıyor ve Turkcell gizlilik konusunda farkını yine ortaya koyuyor. Başka nasıl sorgulanır mı diyorsunuz? Bunun yanında Turkcell.com.tr adresine giderek, hesabınıza giriş yapıp, açılan ekranda “faturalarım” bölümünün altında bulunan “Fatura ödeme” seçeneğine tıklayın. Önünüzde açılan sayfada “fatura seçimi” başlığı altında da ödenmemiş fatura veya faturalarınızı görebilirsiniz. Ödemek istediğiniz faturanızın sağ tarafında yer alan kutucuğu işaretleyin. Sonrasında ise Ödeme Detayları başlığı altında istenen kredi kartı bilgilerini girerek ödemenizi gerçekleştirin. Turkcell fatura yatırma işlemini böylece farklı bir yoldan gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer yol ise Turkcell’in Online Müşteri Hizmetleri bölümüne girerek fatura  yatırma işlemi. Online Müşteri Hizmetlerinden online fatura yatırma yapabilmek için müşteri numarası, e-posta, telefon numarası, ADSL veya sesli hizmet numara bilgisinden birini ve şifrenizi girmek yeterli olacaktır. Şifrenizi veya müşteri hizmetleri numaranızı bilmiyorsanız ise internet sitesi üzerinden yardım seçeneğini tıklayarak, istediğiniz bilgilerin SMS ya da E-posta adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz. Eğer SMS yoluyla öğrenmek seçeneğini kullanmak isterseniz 2220’ye SMS gönderebilirsiniz. Bu şekilde isterseniz müşteri numaranızı, isterseniz şifrenizi öğrenebilirsiniz. Bir diğer yol olan SMS yoluyla öğrenmek isterseniz ise FATURA yazıp bir boşluk bırakıp müşteri numaranızı yazarak, 2220’ye gönderdiğinizde borç bilginiz SMS olarak iletilecektir.

Turkcell Fatura Ödeme

En çok müşteri kapasitesine sahip Turkcell GSM operatörü müşterilerine kolaylık sağlamak için, her yoldan fatura sorgulama ve ödeme seçenekleri sunmuş. Müşteri memnuniyetini en ön sırada tutan Turkcell ile istediğiniz an fatura borcunuzu sorgulayabilir ve ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu seçeneklerin yanında Turkcell’in anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile otomatik ödeme seçeneği de bulunmaktadır. Ayrıca belirlenen ATM’ler üzerinden de fatura yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum