Turkcell internet Bağlantısı Kopma Sorunu Çözümü 2017

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Turkcell İnternet Bağlantısı Kopma Sorunu Çözümü 2017

Turkcell, müşterilerinin zaman zaman yaşadığı bağlantı sorunları ile alakalı olarak sürekli yeni çalışmalar yapmaktadır. Çözümü, 2017 yılı itibari ile kesin hale getirecek ve çareleri bir arada hazırlamakta olan Turkcell, daima müşteri memnuniyetlerinde de birinci sırada yer almaktadır.

Yaşanabilecek olan problemler arasında cihazlardan tutunda, modemler ve kablolar v.s pek çok sebep bulunmaktadır. En çok hataya düşülen noktalardan bir tanesi yapılması gereken internet ayarlarının doğru bir şekilde yapılmamasında kaynaklanmaktadır. Bağlantı problemi yaşanmaması için Şebeke seçeneğinin aktif hale getirilmiş olduğundan emin olunması gerekmektedir. Bunun yanında erişim noktası adlarının da kontrol edilerek doğru şekilde ayarları yapılmalıdır.

Yaşanılan Bağlantı Problemleri

Kablosuz kullanılan bağlantılar ile alakalı yaşamakta olan hız sorunları ve kopma problemlerinin neden olur sorusuna cevabı net bir şekilde ilk olarak çevre faktörlerinden kaynaklanmaktadır. Modem ve bilgisayarların konumlarından dolayı kalite açısından kablosuz bir bağlantı sağlanabilmesi için bir takım tedbirlerin alınması gerekmektedir. Bulunan ortam içerisinde diğer tüm elektronik cihazlardan uzak bir bölgede konumlandırılan modem, bilgisayar ve mobil ürünler her zaman çok daha etkili performans sergilemektedir. Ortamda bulunan diğer elektronik ürünlere yakın bulunan internet ile alakalı ürünlerin tamamında, bağlantı problemleri ve hız düşmeleri çok daha sık şekilde görülmektedir. İnternet bağlantısının sağlandığı modem ile internete bağlanılmak istenen cihazlar arasında bulunan duvar kalınlıkları, duvarlar üzerinde bulunan yalıtımlar ve ortam içerisinde bulunmakta olan aynalar, internet bağlantısındaki şikâyetleri ardı ardına getirebilmektedir. Tüm bu etkenler dikkate alınarak yerler seçildiğinde çok daha olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

  • Çevrede Kullanılan Diğer Ağlar

Kablosuz internet bağlantılarında kaliteyi etkileyecek bir diğer konu, çevrede kullanılan diğer kablosuz ağ bağlantıları ve şebeke kaynaklı olmaktadır. Eğer kendi kullandığınız modem diğer modemler ile aynı frekans değerlerini kullanmakta ise bu bağlantınızın yavaşlamasına ya da kopmasına neden olabilmektedir. Bunun kolay birkaç çözümü bulunmaktadır.

  • Çözümleri Nelerdir

İnternet bağlantım kopuyor ve kesiliyor sorununa cevap olarak, Online işlem merkezi üzerinde “abonelik ve servislerim” menüsünün içinde bulunan “kota ve işlemler” bölümünden, kablosuz ağ bağlantınızı otomatik olarak iyileştirebilmek mümkün olmaktadır. Bir diğer seçenek ise modem kullanma kılavuzu içerisindeki bilgilerin takip edilmesi sonucunda modemin ara yüzüne girerek, kablosuz bağlantı kanallarının ayarlarını otomatik konumuna getirilmesidir. Bu işlemi yaptıktan hemen sonra modemin kapatılıp açılması gerekmektedir. Sorunun devam etmesi durumunda, tekrar modem kapatıp açma işlemi tekrarlanarak problem ortadan kaldırılabilmektedir.

  • Bağlantı Hızlarının Yavaşlığı

Genellikle bağlantı hızlarındaki yavaşlığın öncelikli sebebi, girilmek istenen internet sayfasının kendi bağlantı problemleri ile alakalı olabilmektedir. Her durumun normal görünmesi fakat internet hızınızın düşük olabilmesi, uzun süreli açık olan cihazlardan da kaynaklanmaktadır. Dolayısı ile belli zaman aralıklarında cihazların kapatılıp açılmaları gerekmekte ve bu süre içinde adaptör prizden çekilerek yaklaşık 1 dakika takılmamalıdır. Yapılan bu işlem, ürünün kendi kendisini otomatik olarak yenilemesini ve güncellemesini sağlamaktadır. Bunların dışında bağlantı probleminiz yalnızca tek bir site ile alakalı bir durum ise bunun karşısında yapılabilecek bir durum olmamaktadır. Bağlanılmak istenen sitenin kendi problemleri giderildiğinde tekrardan o site ile kolaylık ile bağlantı sağlanabilmektedir. Vodafone internet sorunu konusunda benzer bir açıklamayı zaten yapmıştık.

Turkcell, geçmiş dönemlerde yaşanan tüm bu sorunlardan dolayı 2017 senesi itibari ile çalışmalarına hız katarak, yeni çözümler oluşturmaktadır. Devamlı olarak müşteri memnuniyetinin ilk planda olduğunu belirten şirket çalışanları, bundan sonra ki dönemlerde kendileri ile alakalı olarak bu tarz sorunların yaşanılması durumları en aza indireceklerini, hatta hiç yaşanmaması için gece gündüz soluksuz çalıştıklarını belirtmektedir.

Bağlantı sorunlarınızı hallettiyseniz şimdi sıra Turkcell bedava internet paketi kampanyalarında. Bu konu senin için değerli olabilir, ziyaret etmeni tavsiye ederiz. Sitemizin en çok ziyaret edilen konularından birisi olma özelliğini taşıyor.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum