Turkcell Kontör ve TL Transferi Nasıl Yapılır?

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Sevdiklerinizin lirası tükenmiş ve size ulaşmakta zorluk mu çekiyor. Turkcell TL ile bu sorun ortadan tamamen kalkarak faturalı hattınız üzerinden faturasız hatlara bir tuş ile kontör atabilir ve sevdiklerinize yardımcı olabilirsiniz. Üstelik artık 30 TL ye kadar kontör transferi yapabilirsiniz. Peki, bu işlem yani kontör transferi nasıl yapılır şartları nelerdir?

Turkcell hattınızdan KREDI yazıp 2222’ ye göndererek hattınıza bu ay içerisin de transfer edilmiş TL miktarını öğrenmeniz mümkündür. Aynı zaman da bu kısa mesaj ile ne kadar transfer TL nizin bulunduğunu, ne kadar transfer edebileceğinizi de öğrenebilirsiniz. Ayrıca isme transfer ile sevdiklerinize transfer daha kolay olmuştur. Numara, isim vb. bilgileri aklınızda tutmadan 5 kişiyi sisteme kaydederek hızlıca işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell abonesi olan faturalı hat sahibi başka operatörlere TL gönderme imkânı yoktur. Sadece Turkcell faturalı hat üzerinden Turkcell faturasız hatta TL gönderme işlemi yapılmaktadır.

TL Transferi Nasıl Yapılır?

TL transferi online hesabınıza giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Ya da cep telefonunuz ile kısa mesaj yöntemi ile transfer yöntemini gerçekleştirebilirsiniz. TL transfer etmek istediğiniz kişinin numarasını yazıp bir boşluk bırakarak göndermek istediğiniz TL tutarını belirterek 2222’ ye mesaj atabilirsiniz. Size bilgilendirme mesajı gelecektir. Bu mesajı ise EVET olarak yanıtlayarak transfer işleminiz gerçekleşir.

Transfer Şartları Nelerdir?

  1. TL transferin de en az 1 en fazla ise 30 TL gönderimi yapabilirsiniz.
  2. Turkcell’ e yeni abone olan faturasız kişi ise 30 gün boyunca en fazla 15 TL gönderim yapabilir.
  3. Faturalı hattan transfer yapan kişiler ayda 100 TL transfer yapabilir.
  4. Faturasız hattan TL gönderimi yapan kişi ise kontör yüklemesine bağlı olarak aylık tutar değişkenlik göstermektedir.
  5. Turkcell’ e yeni abone olan faturalı hat aboneleri ise en az 90 gün doldurmadan transfer işlemi yapamaz.
  6. TL göndermek istediğiniz kişinin numarasını sisteme kaydetmek için; KAYDET yazarak boşluk bırakın kaydetmek istediğiniz kişinin numarasını, ismini yazın ve 2222’ ye mesaj atın. Bu şekil de artık bu kişi sisteme kayıt olduğu için transfer işlemi sırasın da sadece ismini ve miktarını yazmanız yeterli olacaktır.

Eğer bu konumuzu beğendiyseniz birde Turkcell bedava internet konusuna gözatmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Birbirinden güncel kampanyalar sizi bekliyor!

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum