Turkcell PIN, PUK Kodu Değiştirme

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Turkcell PIN, PUK Kodu Değiştirme

PIN kodu ve PUK kodu SIM kartlarımızı kullanabilmemiz ve hattımızı yeniden aktive edebilmemiz için gerekli kodlardır. PIN 1 olarak isimlendirilen kod 4 haneli bir koddur. Bu kodu hattımız ilk kez telefonumuza taktığımızda yahut telefonu açıp kapadığımızda hattımızı kullanabilmemiz için gereken koddur. Bu kod hattınızı yeni almışsanız hattınız takılı olduğu kartta yer almaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta PIN kodunun üst üste 3 kez hatalı girilmemesidir. Bu kod 3 kez üst üste hatalı girildiği takdirde telefonunuz bloke olmakta ve PUK 1 adlı kod istenmektedir. Hattınızı telefonunuza takıp hattınızı alırken size verilen PIN kodunu girerek açtıktan sonra telefonunuzun ayarlar bölümünden hat ayarlarını girerek bir kez eski PIN kodunu daha sonra değiştirmek istediğiniz PIN kodunu girerek değiştirebilirsiniz.

PUK 1 kodu yalnızca hattınızın bloke olması durumunda kullanılan bir koddur. 8 haneli olan bu kod sayesinde bloke durumda olan hattınızı kısa sürede aktive edebilirsiniz. PUK 1 kodu PIN koduna alternatif olarak geliştirilmiş bir koddur. Fakat PUK 1 kodunun alternatifi yoktur. 10 defa yanlış girilme sonucunda hat tamamen bloke olmaktadır. Bu durumda hattınızı artık kullanamazsınız hat değişikliği yapmanız gerekir.

PIN Kodumu Unuttum

PIN 2 kodu ise telefonunuzun belli kısımlarına girişi engellemek belli kısımları şifrelemek için kullanılan bir kod türüdür. Bu kodda tıpkı PIN 1 kodunda olduğu gibi 3 defa yanlış girilmekle bloke olmakta yalnızca PUK2 kodunu girerek kullanılabilmektedir. PUK 2 kodu hattın ilgili bölümlerin yeniden kullanımına yardımcı olan 8 haneli bir koddur. PUK 2 kodunun 10 defa yanlış girilmesi tıp ki PUK 1 kodunun yanlış girilmesi gibi sonuç doğurur. Hattın şifrelenen ilgili kısımları artık kullanılamaz hale gelir.

Turkcell PIN, PUK Kodu Öğrenme

PIN kodu ve PUK kodu sıkıntısı pek çok insanın başına gelmiştir. PIN ve PUK kodunuzu bilmiyorsanız bu kodları internet üzerinden öğrenmek oldukça basit. Turkcell internet sitesi üzerinden cep telefonu numarası ve TC kimlik numarası ile PIN ve PUK kodu sorgulama imkânı sunmaktadır. Bu sistem üzerine gerekli, bilgileri girerek birkaç saniye içerişinde hattınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Eğer ilginizi çekerse bedava internet konumuza da gözatabilirsiniz. Zira sizin için seçmece diye tabir edebileceğimiz kampanya, paket ve tarifeler mevcut. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum