Turkcell Ses Tanıma – Sesli imza Nedir?

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Turkcell Ses Tanıma – Sesli imza Nedir?

Operatörümüz ile ilgili bir sorunumuz var, müşteri hizmetlerini arıyoruz ve ordan oraya yönlendiriliyor, ordan oraya aktarılıp tuşlara basıyoruz. Bu hoşumuza gidiyor mu? HAYIR. Bu yüzden güvenlik adımlarını hızla geçmenizi ve Turkcell müşteri hizmetleri ile daha hızlı bir şekilde görüşmenizi sağlayacak olan bu sistemin adı Turkcell sesli imzadır. Peki bu ses tanıma işlemi nasıl yapılır? Oldukça basit, müşteri temsilcisiyle görüşme yapmadan önce sizden bir metni tekrar etmenizi ister. O metin tam olarak şöyledir; “Turkcell beni sesimden tanır.” cümlesini 2-3 kez tekrar etmeniz gerekebilir. Zaten gelişen sistem ile neredeyse bu alanda bir yapay zeka oluşturulmuş. Sizden aldığı sesli komutlar ile sizi ilgili birimlere hızlı ve  güvenli bir şekilde  yönlendirebiliyor.

Sesiniz bir kere kayıt edildikten sonra tekrar kayıt etmenize gerek kalmaz, arama başında sadece “belirtilen kişi siz değilseniz X’e basınız” der, eğer istediği tuşa basarsanız yeni bir sesli imza isteyebilir, aksi durumda tekrarı istenmez. İlk kayıtta “532” nolu numarayı arayarak 3 sefer tekrar edersiniz, bunun sebebide sesinizin bir kaç varyasyonunu sisteme kayıt etmeleridir. Yani bir tanesi tutmazsa diğer iki tanesi daha benzer olabilir o an ki sesinize. Vurgusu, çoşkusu veya frekansı farklı olabilir çünkü.

Bu servis tamamen ücretsizdir, hiç bir ücret ödemezsiniz ve sizi bir çok kampanyadan inanın ki daha çok mutlu eder. Her görüşmede rahatça söyleyebilirim ki 4-5 dakika tasarruf edersiniz. Hele ki birde yanlış tuşlama yaparsanız yandınız 🙂 Ama bu servis ile bunun önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca diğer bir ilgi çekici konumuz olan Turkcell bedava internet konusuna da gözatmanız da fayda var, zira onlarda kampanya, paket ve tarife sadece bir tık uzağınızda. Bunu kaçırmak istemezsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve soru/sorunları yorum kısmından iletin.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum