Turkcell VoWifi Nedir, iPhone’da Nasıl Kullanılır?

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Turkcell VoWifi Nedir, iPhone’da Nasıl Kullanılır?

Ülkemizde ilkleri ve yenilikleri başaran, yıllardır altyapıya yatırım yapan ve Türkiye’de ki hız rekoruna sahip Turkcell, yeni bir özellik olan VoWiFi ile iPhone kullanıcılarına yeni bir opsiyon kazandırdı. Bu sayede LTE teknolojisi ile artık HD görüntü ve ses kalitesinde görüntülü aramalar yapabileceksiniz. Aslında bu teknoloji uzun zamandır ülkemizde kullanılıyor. Ama bir üst segment diyebileceğimiz bu yeni teknoloji ile görüntü aktarım hızı, görüntü ve ses kalitesi, şebeke problemleri, kesinti ve kopmalar iyileştirilmiş oldu.

iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 7S ve Plus versiyonlarda kullanılabilecek olan bu teknoloji şimdilik sadece Apple marka cihazlarda aktif durumda.

WiFi ağı üzerinden gerçekleşen bu görüşmeler ve iletişim bu yüzden sadece ülke içinde değil yurtdışında da kullanılabilecek. Bu sebeptendir ki şebekenin olmadığı yerde örneğin depo, bodrum, kapalı alan veya otopark gibi lokasyonlarda da kesintisiz görüşme yapabileceksiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey WiFi bağlantısı ve bir telefon!

Turkcell VoWiFi iPhone’de Nasıl Aktif Edilir?

iPhone kullanıcısıysanız VoWifi aktif etme işlemi için yapmanız gerekenler şunlar;

Ayarlar > Genel > Hakkında menüsüne girip “Operatör güncellemesi” yapmak. Turkcell 27.0’ı aktif edin ve VoWifi kullanma işlemini gerçekleştirin.

Turkcell VoWifi iPhone

Turkcell VoWifi iPhone

Güncellemeyi yaptıktan hemen sonra servis aktif olacaktır. Aksi veya ters bir durum olması halinde lütfen Turkcell müşteri hizmetlerine bağlanma işlemi gerçekleştirip irtibata geçin.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum