Vodafone İnternet Bağlantım Kopuyor ve Kesiliyor Çözümü

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Vodafone internet Bağlantım Kopuyor ve Kesiliyor Çözümü

Teknolojinin hızla gelişip ilerlediği son günlerde hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan internetin, bazı durumlarda problemli anları ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Kimi zaman Vodafone kaynaklı, kimi zaman kullanılan modem ve cihazlardan kaynaklı, kimi zamanda Şebeke problemleri yaşanabilmektedir. Tüm bu bağlantı sorunlarının Çözümü, rahatlık ile uygulanabilmektedir.

  • Vodafone İnternet Bağlantım Kopuyor

Vodafone internet bağlantım kopuyor ne yapmalıyım sorusu, genellikle tüm internet kullanıcıları arasında dolaşan soruların en başında gelmektedir. Denenmesi gereken bir takım yöntemlerin başında gelen basit ve sonuca rahat ulaşılabilen ilk hareket, bağlantı yerlerinin dikkatli bir şekilde kontrol edilmesinden geçmektedir. Tüm kabloların yerli yerine bağlanmış olduğundan veya temassızlık olup olmadığından emin olunmalıdır. Tamamı ile kopmayan, öncesinde yavaşlama gösteren ve ara ara kopup tekrar bağlanan sorunlarda, problem interneti sağlayan operatörden değil donanımlardan sebepli olmaktadır.

  • Kontrol Yolları – Şebeke Problemleri

Üretici firmalar ilk yaşanan sorunları kimseden yardım ve destek almadan yapabilmemiz için ürünlerin üzerinde bulunan ışıklı gösterge panellerini koymaktadır. Ev içi hizmet aldığımız internet bağlantıları karışık yapılar ile çalışmaktadır. Bu nedenle bağlantımızın en verimli şekilde kullanıp kullanmadığımızı ilk etapta modemler üzerinde bulunan ışıklar sayesinde anlayabilmemiz mümkün olmaktadır. Masanın altından geçmekte olan kabloların her biri farklı bir noktaya bağlı olduğundan dolayı, tüm bağlantıların tek tek doğru şekilde bağlı olup olmadığını da kontrol etmek gerekmektedir.

  • Led Işıkların Anlamları

Devamlı olarak yanıp sönmekte olan led ışıklar, ağlardaki aygıtlar üstünde sürekli olarak yanmaktadır. Yanan veya yanıp sönen her bir ışığın ayrı ayır bir manası bulunmaktadır. Bağlantı durumlarının sağlıklı bir şekilde takip edilebilmesini sağlamakta olan bu ışıklar sayesinde, bağlantı problemlerinin var olup olmadığı anlaşılabilmektedir. Cihaz üzerinde bulunan led ışıkların her birinin manası, kullanma kılavuzlarından kolaylık ile öğrenilebildiği gibi ayrıca nelere neden olur bu da anlaşılabilmektedir.

  • Ethernet Kartları

Ethernet kartları veya NIC denilen ağlar üzerinden kartlar, çok rahat arıza verebilen ve arızaları zor anlaşılabilen bileşenler arasında yer almaktadır. Bozulmuş olan bir Ethernet kartı, Windows üzerinde hata vermeden doğru çalışıyormuş gibi görünebilmektedir ve bu durum sonucunda sistem çok daha farklı hatalar verebilmektedir. Cihazınızda sürekli olarak bağlantı ışıklarınız normal olarak yansa da, sağlıklı bir internet bağlantısı kullanılmamaktadır. Bu şekilde bir sorundan şüphelenme durumu içerisine girildiğinde yeni bir kart ile değiştirilip test edilmesi gerekmektedir. Ayrıca bağlantınızın doğru çalışıp çalışmadığını IP adresiniz üzerinden de anlayabilmek mümkündür.

Kablosuz Bağlantılar

Kablosuz erişebilirlik ve dizüstü bilgisayarınıza bağlantı problemleri yaşanabilmektedir. Böyle bir durumda yapılması gereken ilk şey cihazınızın kablosuz güvenlik ayarları kontrollerinin sağlanması gerekmektedir. Problemlerin çok fazla görüldüğü öğelerin arasında WEP güvenliği ve MAC filtreleme, ağ bağlantısı kuracak tüm aygıtlarda kısıtlama sağlayabilmektedir. Tüm ağ kartlarının kesinlikle değişmeyen donanımsal adresleri bulunmaktadır. Birçok Router’da, bu adresler için erişim izni verebilir ya da kısıtlama yapabilirsiniz.

Wep güvenlikleri sayesinde paylaşılan veya paylaşılmayan bütün veriler, şifreleme seçeneği kullanılarak korunabilmektedir. Tüm bilgisayarlar ile paylaşılan ve eşleşmiş olan bağlantı noktalarını, kablosuz bağlantı problemleri yaşanılan durumlarda kapatmak gerekmektedir.

2017 yılının gelmesi ile birlikte Vodafone, bu tarz yaşanılması olası internet bağlantım kesiliyor şeklindeki şikâyetleri en aza indirebilmek, hatta hiç yaşanmaması için sürekli olarak çalışmaktadır. 7 gün 24 saat faaliyetlerini aktif bir şekilde sürdürerek, oluşturmuş olduğu teknik destek ekipleri ile müşterilerinin daima sorunsuz ve aksaklık yaşamadan internet bağlantılarını sağlayabilmesi adına soluksuz şekilde yollarına devam etmektedir.

Bunların haricinde Vodafone bedava internet konusu içinde ilginizi toplayabilecek paketler ve hediyeler mevcut. Eğer bu tam da bana  göre diyorsanız lütfen ziyaret etmekten çekinmeyin. Bizi takibe devam edin, teşekkürler.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum