Vodafone, Turkcell, Türk Telekom İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom internet ayarları; MMS ve GPRS ayarlarını internetten, telefondan arayarak veya mesaj yolu ile kolayca yapabilirsiniz. Bu üç operatörün internet ayarları nasıl yapılır hep birlikte öğrenelim.

Vodafone internet Ayarları Nasıl Yapılır?

Vodafone internet ayarlarını birkaç yoldan yapabilmek elbette mümkündür. Bunlardan ilk olarak biri, müşteri hizmetlerini (542) ya da 7048 Vodafone Self Servis hattını aramak. Bu numaradan internet ayarları menüsüne ulaşarak işlem yapmak sizler için daha kolay olacaktır. Bir başka diğer yol ise Online Self Servis sitesine giriş yapmaktır. Online Self Servis’e girerek telefon ayarlarınızı ücretsiz olarak kendinize göndermeniz mümkün. Eğer şifreniz yok ise, ücretsiz almak için ‘’S’’ yazıp 7000 göndermeniz yeterli olacaktır. Daha sonra ise, Vodafone.com.tr/OSS adresine giderek kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Hat ve Telefon İşlemlerim menüsünden, Telefon Ayarları seçeneğine girdiğinizde buradan istediğiniz ayarı kolayca gönderebilmeniz mümkün. Vodafone internet ayarları için en son yol ise; 7000 sesli yanıt sistemidir. Vodafone internet ayarları için cep telefonunuzdan 7000’i ücretsiz olarak arayıp alabilirsiniz. Cihaz ayarları menüsünden <<internet >> ayarını seçerek telefonunuza ayar gelmesini sağlayabilirsiniz. Vodafone bedava internet yazımızıda okuyabilirsiniz. Zira işinize yaracak oldukça fazla kampanya, tarife ve hediyeler mevcuttur. Yeni aboneler ve faturalılar her zaman daha avantajlı ama sizin içinde elbet bir tarife vardır!

Turkcell internet Ayarları Nasıl Yapılır?

Turkcell internet ayarlarını açmak için, cihazınızın menü tuşuna bastıktan sonra menüden ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin. Daha sonra ayarlar bölümünden ‘’Daha Fazla’’ seçeneğine giriş yapın. Bu ekrandan ‘’Mobil Şebekelere’’ gelin. ‘’Veri Servisleri Etkin’’ seçeneğini işaretleyerek Erişim noktası adlarına girin. Erişim noktası seçeneklerinde Turkcell İnternet’i (İSP) aktif hale getirin. APN listesi boş ise menü tuşuna basın ve ‘’Varsayılana Döndür’’ veya ‘’Yeni Apn’’ diyerek manuel bir şekilde işlemi tamamlayın. Turkcell üzerinden sms sistemi ile de kolay bir şekilde internet ayarlarını alabilirsiniz. Bu işlem için telefonunuzun mesaj bölümüne Ayar yazıp 2222’ye gönderin ve hemen telefonunuza uyumlu internet ayarları gelecektir.

Türk Telekom internet Ayarları Nasıl Yapılır?

20162017 yılları içinde Avea ve TTNET markaları Türk Telekom çatısı altında birleştirildi. Durum böyle olunca internet ayarlarında da ufak çapta bazı değişikler yaşandı. Türk Telekom internet ayarları için ilk olarak Avea’nın resmi sitesinde de önerdiği gibi, Avea Online İşlemler sayfasından hızlı bir şekilde bu işlemi yapmanız. Bir diğer seçenek olarak ise, kullanmış olduğunuz telefonun ayarlarını otomatik olarak tek bir seferde alabilmek için *999# tuşlayabilir ya da Ayar yazarak 9999 kısa mesaj ile ücretsiz gönderebilirsiniz. Bu yöntem sonrasında ise kullandığınız telefonun markasına göre otomatik olarak ayarlar telefonunuza mesaj olarak gelecektir. Tabi eğer avea sistemlerinde kayıtlı iseniz. İnternet servis ayarlarını alabilmenin diğer bir yolu ise 5555’e kısa mesaj göndererek ayarların telefonunuza otomatik bir şekilde gelmesini sağlayabilirsiniz. Kısa mesajla almak istediğiniz ayarla ilgili tek yazmanız gereken mesaj şu şekildedir. INTERNET AYAR yazıp 5555 göndermek yeterli olacaktır. Avea müşteri hizmetleri sesli yanıt sistemini arayarak da sadece birkaç kelime ile avea mobil internet ayarlarınızı telefonunuza isteyebilirsiniz. Android ve iPhone telefonları için, Türk Telekom internet ayarlarını sizler için ayrıca anlatalım. Android internet ayarlarını yapmak oldukça basit bir işlem.  Android internet ayarlarını yapmak için sırasıyla Ayarlar daha sonra Mobil Ağlar sonrasında ise Erişim Noktası Adları, Ekle adımlarını takip edin ve karşınıza çıkan alanla ilgili yerleri şu şekilde doldurun. İsim: Türk Telekom İnternet. Mcc: 286. Mnc: 03. Apn: İnternet. User, Server ve Password, Mmsc yazan yerleri boş bırakın. Ve son işlem olarak Type yazan kısma default yazın. İphone internet ayarlarını ayarlamak için pek bir şey yapmaya gerek yok. Fakat internetinizde sorun ya da kesiklik yaşıyorsanız Ayarlar, Hücresel,  Hücresel Veri adımlarını izleyin. Ve daha sonra Hücresel Veri’yi aktif hale getirin.  ‘’Hücresel Veri’’ yi etkin hale getirdikten sonra Kişisel Erişim Noktası seçeneğine girdikten sonra Hücresel Veri seçeneklerinin altında yer alan APN kısımlarında ilgili yere ‘’internet’’ yazarak internet ayarlarını kolayca tamamlayabilirsiniz. Daha sonra bu ayarları doğru bir şekilde yaptığınız halde hala internetiniz yoksa telefonunuzu yeniden başlatın ve ayarların kayıtlı olup olmadığına bir bakın. Ayarlarınız doğru bir şekilde yapılmış ise, aynı ayarları başka bir telefondan da deneyin. Eğer denediğiniz telefonda internet bağlantısı sağlanıyorsa kendi telefonunuza format atmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca Türk Telekom bedava internet yazımızı okumanızı da tavsiye ediyoruz. Zira bir çok kişinin teşekkürünü aldığımız bir konu olduğu gibi sizinde beğeneceğinizi düşünüyoruz. Takıldığınız noktalar için bizden destek alabilirsiniz, sorunlarınızı konu altından yorum bırakarak belirtebilirsiniz.

Bu ayarlamalar Samsung, iPhone, LG, HTC, Sony, Nexus, General Mobile, Nokia, Vestel, Casper, Lenovo marka cep telefonlarında(mobil) çalışmaktadır.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum