Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

 Gelişen teknoloji ile birlikte insanların gelirleri de artmış bulunmaktadır. Birçok özel kuruluşun yaptığı araştırmalar ve anketler sonucunda şu kanıya varılabilir ki, teknolojinin geliştiği ülkeler, zamanla ekonomik kalkınmada daha da ileri gidiyor. Bu da demek oluyor ki; teknolojik gelişmelerin takip edildiği ülkelerde, birey başına düşen yıllık para miktarı artıyor. Her ne kadar bu durum pozitif yönde gözükse de, teknoloji kişilerin ihtiyaçlarını da arttırıyor. Çünkü teknoloji kişilere daha geniş alanlara hitap etme ve daha geniş kitleye ulaşma şansı tanıyor. Durum böyle olunca herkes teknolojiyi takip ediyor ve hatta teknolojiyle yatıp teknolojiyle kalkıyor. Peki, tüm bu teknolojik ekipmanlara nasıl ulaşabiliriz. Cevap basit, “internetten”.

İnternet alışverişinin var olmasıyla birlikte, birçok yenilikler ve kolaylıklar ortaya çıkmış bulunmaktadır. Bunları saymak gerekirse; hiç yerinizden kalkmadan, birkaç tıklamayla dilediğiniz eşyayı ayağınıza kadar getirtebilir ve de aynı şekilde ödemesini de yapabilirsiniz. Peki, nasıl bu sitelere güvenip kredi kartı numaranızı verebileceksiniz. Cevap; ”vermeyeceksiniz.” Birçok telekomünikasyon şirketi müşterilerine “mobil ödeme” hizmeti sunmakta. Bu telekomünikasyon şirketleri;

 Müşterilerin e mobil ödeme hizmeti veren telekomünikasyon şirketleri;

  • Turkcell
  • Vodafone
  • Türk Telekom

Turkcell mobil ödeme nasıl yapılır?

Turkcell Mobil ödeme nasıl yapılır sorusu için Turkcell detaylı bilgiyi müşterilerine sunmuştur. Bu bilgileri derlemek gerekirse; Turkcell kullanıcıların 2016 yılından itibaren mobil ödemeyi 4 farklı şekilde yapabilir;

  • İnternet sitesi üzerinden siparişi verip telefonla onaylatmak,
  • Mobil uygulamayı indirerek alışverişi tamamlamak,
  • SMS yardımı ile mobil ödemeyi yapmak,
  • Mobil internet sitesi üzerinden yapmak.

Bu işlemleri nasıl yapacağınıza gelirsek tek yapmanız gereken; “Turkcell mobil ödeme” seçeneğini işaretlemek ve de gelen kutuları onaylamaktır.

Vodafone mobil ödeme nasıl yapılır?

Vodafone diğer operatörlere kıyasla mobil ödeme konusunda daha tedbirli davranarak, Vodafone hattı kullanan müşterilerine mobil ödeme açma kapama seçeneği sunuyor. Bu sayede bu seçenek açılmadığı sürece, hat üzerinden hiçbir alışveriş yapılamıyor. Bunu dışında aynı ödeme koşulları ve de ödeme sistemi Vodafone’da da geçerlidir. Lakin unutmayın, bu ödemeleri geçekleştirebilmek için mobil ödeme seçeneğinizin açık olması gerekmektedir. Aksi takdirinde ödeme gerçekleşmez. Bu ödemeleri bedava internet konusunda görebileceğiniz kategorilerde de yapabilirsiniz.

Türk Telekom mobil ödeme nasıl yapılır?

Türk Telekom mobil ödeme konusunda daha detaylı bilgiyi müşterilerine sunmakta. Buna bakarak diyebiliriz ki; 2017 yılı içerisinde mobil ödemenin en çok tercih edileceği telekomünikasyon şirketi olabilir. Türk Telekom’da da Vodafone’da olduğu üzere mobil ödemeyi açma kapama seçeneği bulunmakta. Bununla birlikte Türk Telekom mobil ödeme için öncelikle kişinin müşteri hizmetleri tarafından bu hizmetin açtırılmasının talebini istiyor. Böylelikle istem dışı sıkıntılardan kurtulabiliyorsunuz.

Bu üç ödeme şeklide sadece hattınınız da kontör varsa geçerlidir. Bu ödeme sistemini sadece hazır katta değil, faturalıda da kullanabiliyorsunuz. Yine bu ödeme şeklini yaparken herhangi bir şekilde kredi kartınızın bilgilerini siteye vermiyorsunuz. Böylelikle bilgileriniz güvende oluyor.

Mobil Ödeme Yapmak Ne Kadar Avantajlı?

Buda tartışılan diğer bir konu. Hiç şüphesiz büyük bir kolaylık ama her güzel şeyin bir karşılığı vardır deyimini unutmamak lazım. Zira örnek vermek gerekirse e-pin sitelerinde mobil ödeme yapmak oldukça zararlı bir işlem. Çünkü komisyon oranları çok yüksek, 50 TL ödeme yapıyorsunuz hesabınıza 30-35 TL geçiyor gibi gibi. Bu örnekler artırılabilir ama biz sizi uyararak bunu zaten belirtmiş oluyoruz. Komisyon oranlarına ödeme yaparken dikkat edin ki canınız yanmasın.

Mobil Ödeme Yapamıyorum, Hata Veriyor

Mobil ödeme sırasında hata alıyorsanız bunun 2 nedeni olabilir. 1. ihtimal kontörünüz/TL’niz yetersizdir. Bu yüzden işlem gerçekleşmiyordur. 2. ihtimal ise numaranız mobil ödemeye kapalıdır. Operatörünüzü arayarak müşteri temsilcisine aktif etmesini talep edebilirsiniz.

Önceki konularımızdan olan Turkcell bedava internet başlığına gözatmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bizi takip etmeye devam edin.

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum