Wifi Şifre Kırma Programı, Şifre Kırıcı 2017

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Wifi Şifre Kırma Programı

İnternet, bulunduğumuz yüzyılın olmazsa olmazı konumunda. Herşeyimizi onunla hallediyoruz. Alış-verişi, eğlencemizi, sosyal medyayı takibi, bilgi kaynaklarını kullanmayı, haberleri takip etmeyi, işimizi ve iletişimimizi internet üzerinden yapıyor, hayatın her alanında ondan faydalanıyoruz. Hal böyle olunca, insan hayatını bu kadar kolaylaştıran ve sıradanlaşan bir ağdan kopmak ne mümkün ne de kolay olabiliyor. 3 yaşında bir bebek dahi telefon kullanabilirken 80 yaşında bir teyzeyi Facebook’ta gezerken, akıllı telefonunun ekranını kaydırırken görebiliyoruz. İşte bu kadar sıradan ve hayatımızın bir parçası konumunda. Çok değil, 15 sene önce internet ile bunca işin görülebileceği tahmin bile edilemezdi. Ama gelişen teknoloji beraberinde yeni şeyleri bizlere sunuyor. İnsanoğlu aklını ve teknolojisini hep daha iyisi, daha çok hayatı kolaylaştıran şeyler için harcıyor, kullanıyor. Wireless denilen illet bu yüzden etrafımızı çepeçevre sarmış durumda. Durum o kadar vahim ki artık örneğin bir cafeye bile girerken Wifi şifresi soruyoruz, eğer internet ücretsiz değil ise bir daha ki sefere orayı tercih etmiyoruz. Peki evimiz de, iş yerimizde, dışarıda ne yapıyoruz? Mobil veriyi açıp saatlerce internette sörf edip oyun oynayamıyoruz tabiki. Haliyle bize wifi şifresi kırma programı gerekiyor. Bu devirde kim kime şifresini güzellikle yada isteyerek veriyor diye sorsam cevabınız ne olurdu? Bir düşünün bakalım. Çok düşündünüz, öyle birisi yok arkadaşlar. Bizde kimsenin durumu çakması dahi mümkün olmadan nasıl şekilde şifreyi öğrenebileceğinizi internetten araştırıp bulduğumuz program ile tarif edeceğiz.

Wifi Şifresi Kırma

Wifi şifresi kırma aslında kolay bir işlem, gerekli programları kullandığınız zaman çok basit bir şekilde bunu halledebilirsiniz. Wifislax ve Dumpper programları bunun için var. Komşunuzdan, onun haberi olmadan internet bağlantısını paylaşabilirsiniz. Tamindir sitesinde de yer aldığı için bu yazıyı paylaşma gereği duyduk, zira onlar paylaşınca etik olmayan bir davranış olmuyorsa biz paylaşınca da birşeyin farkedeceğini düşünmüyorum. Öncelikle güvenlik önlemlerinden yani aynı program ile şifrenizin öğrenilmesini istemiyorsanız neler yapmanız gerektiğini anlatalım. Bu programlar ilk önce temel ve en çok kullanılan şifreleri dener. Wifi şifre kırıcı programlar doğum tarihi, kulüplerin tarihleri, isimleri, kullanıcının ismi, 123456789 veya asdfg gibi algoritmik standartize şifreleri ilk önce dener. Bunlarda başarılı olamayınca seviye atlayarak çözüm kısmına geçer. Bundan korunmak için içerisinde büyük harf, “%^’+%+/()” şekilleri, noktalı virgül veya karışık rakam kombinlerini şifrenize ekleyerek sağlamlığı artırabilir, güvenliği iyice güçlendirebilirsiniz.

Mesela ben PC’min gördüğü tüm ağların şifresini kırmayı başardım 🙂

Wifi Şifre Kırma Programı, Şifre Kırıcı 2017

Wifi Şifre Kırma Programı, Şifre Kırıcı 2017

Wifi Şifre Kırıcı

Günümüzde modemler WEP, WPA ve WPA2 güvenlik katman sistemleriyle korunmaktadır. Her geçen gün bu koruma ağları giderek güçleniyor. Yeni modemler bu yüzden tercih edilmeli değerli arkadaşlar. Her ne kadar güçlendirirlerse güçlendirsinler, kırılamayacak yazılım, program veya güvenlik ağı yoktur arkadaşlar. 10 yıldır hayatımızda olan Facebook bile her ay onlarca açığını kapatıyor. Bunu kendisi bulmuyor, web korsanlarının bu açıkları bulup para karşılığı söylediğini hepimiz biliyoruz. Bu kişilerden birisi komşunuzsa (o kadar profesyonel olmaya dahi gerek yok) sizin Wireless ağınıza sızarak işlemler yapabilir, bunların sorumluluğunu size yığabilir. Aman sakına bu amaçla kullanmayın bu tür programları, siz oyununuzu oynayın, videonuzu izleyin yeter. Kimseye, en başta kendinize zarar vermeyin. Bilişim uzmanları olayları pratik şekilde sonuca ulaştırır, unutmayın. 2017 yılına girmemize az kaldı ama bu programlar halen iş görüyor. 2016‘da yeterince kullanıldı zaten… Wifi şifresi nasıl kırılır gibi sorular ile gelen arkadaşlar, bu yazdıklarımı okursa nasıl önlem almaları gerektiğini öğrenecektir.

Wifi Şifresi Nasıl Kırılır

Wifi şifresi öğrenme ve bulma işlemi aslında oldukça basittir. Sizin için tabiki çünkü herşeyi program yapar siz sadece bekler ve izlersiniz. Bunun dışında yapacağınız tek şey programı seçmek olacaktır. Piyasada zaten 2-3 program var aktif olarak çalışan. Biz en çok rağbet göreni bu konuya ekleyeceğiz.

Programsız wifi şifresi öğrenme

işlemi için yapmanız gerekenler çok basit. Aşağıda tüm marka ve model modemlerin default yani fabrika çıkış şifrelerini, id’lerini paylaşacağım. Bu işlerden anlamayan o kadar insan varki modemlerin %75’i bu şifreler ile değişmeden kullanılıyor. Siz arayüze erişip şifreyi değiştirmeden öğrenebilir ve kullanabilirsiniz. Arayüze girmek için ise IP adreslerini tarayıcınızın arama alanına yazıp enter tuşuna basın. Wifi şifre kırma programına dahil herşey burada.

Programsız Wifi Şifresi Öğrenme ve Bulma

Programsız Wifi Şifresi Öğrenme ve Bulma

Wifi, Modem ve Kablosuz Ağ Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Buda merak edilen sorulardan bir tanesi. Bunun için ilk önce yapmanız gereken modeminizin üzerinde ki markaya bakmak ve yukarıda paylaştığım modem marka, id ve şifrelerinin karşıladığı IP adresinizi tarayıcınıza girin Türk Telekom modem wifi şifre değiştirme konusunda örnek vermek isterdim ama Turkcell kullanıcısı olduğum için hızlıca kendimden örnek vereceğim. Superonline modem wifi şifresi değiştirmek için yapmanız gereken şey arama motorunuzun arama yerine “192.168.2.1” adresini yazıp enter tuşuna basmak. Eğer güvenlik hatası verirse sol atta ki “Gelişmiş” yazısına tıklayın ve sonrasında çıkan seçenekte “Devam et” butonuna tıklayın. Giriş ekranı gelecek, admin şifreniz ve id isteyecek. Ad kısmına “admin” şifre kısmına ise “superonline” yazıp panele giriyoruz ve soldan “kablosuz ağ güvenlik ayarlarını” seçiyoruz. Oradan şifremizi değiştirip gönül rahatlığıyla keyfini sürüyoruz. Bundan sonrası zaten basit, next next diyerek yapıldığı söyleniyor. Biz bu programı kullanmadık ama araştırmalarımız sonucu kullanıcıların yaptığı ve izlediği adımları sizler ile paylaştık.

Konuyu 04 Şubat 2017 tarihinde güncelledik, umarız ilginizi çeker.

Belki bir önceki yazımız olan Vodafone bedava internet seninde hoşuna gidebilir. İlgini çekerse gezinmekten çekinme!

Reklam Alanı 5

Soruya Cevap Veriniz *

Reklam Alanı 7

Üye OlŞifremi Unuttum